2018. gada svarīgākie notikumi Upesleju internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā

 • Ziemassvētku koncerts
  20.12.2018
  Ziemassvētku koncerts

  Ļoti neparasts bija Ziemassvētku koncerts skolā- ieradās bērnu un jauniešu centra ,,ALTONA’’ zvanu ansamblis ,,PRIMUS’’, kurā spēlē 6 mūziķi.

  Lasīt vairāk
 • Aktīvās atpūtas centrā ”Leiputrijā”
  19.12.2018 - 4.kl.audzinātāja E.Klieģe
  Aktīvās atpūtas centrā ”Leiputrijā”

  14. decembrī 4. klases skolēni ar audzinātāju devās ekskursijā uz Kadagu. Aktīvās atpūtas centrā ”Leiputrijā” skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, kur Rūķu meitenes pavadībā, katrs varēja iemācīties veidot savu Ziemassvētku rotājumu no dabīgiem materiāliem.

  Lasīt vairāk
 • 10.12.2018
  Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris

  Izrādi apmeklēja 8.un 9.klases skolēni. Valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.

  Lasīt vairāk
 • 29.11.2018 - Gunta Bruģētāja - Upesleju internātskolas- rehabilitācijas centra bibliotēkas vadītāja
  Tiesības lasīt skaļā balsī

  Franču rakstnieks – literatūras skolotājs Daniels Penaks savā lieliskajā esejā par lasīšanu “Kā romāns” ( Rīga, Omnia mea, 2018., otrais izdevums) krietni paplašina mūsu redzējumu par lasīšanu un nojauc dažu labu iesīkstējušu tradīciju literatūras mācīšanā. Šai grāmatā arī nosauktas “Lasītāju nerakstītās tiesības” desmit punktos. Un 9. punkts skan:

  Tiesības lasīt skaļā balsī

  Lasīt vairāk
 • 29.11.2018 - Absolvents Juris Dička un skolotājs Juris Karakons kopā ar 7.- 8. klases audzēkņiem
  Esi virtuvē! Pavāra profesija – viegli vai grūti?

  Meistarklases mērķis:

  - sniegt informāciju par studiju iespējām pavāra profesijas apguvē Latvijā un citās valstīs

  - uzzināt par vietējo un sezonālo produktu lietošanu veselīga uztura gatavošanā

  - praktiski darbojoties virtuvē, mācīties gatavot veselīgas uzkodas

  Lasīt vairāk
 • Mēs visi kopā izdarījām labu darbu
  28.11.2018 - 6. klases kolektīvs un audzinātāja E.Vaišļa
  Mēs visi kopā izdarījām labu darbu

  Zeltainās rudens dienas – miglas un nogatavojušos augļu laiks. Apdullinošās krāsas, kādās koki ietērpjas, lai dāvātu vasarai pēdējos veicienu. Galvenais rudens simbols - krāsainās lapas sagādā pamatīgu nodarbi ik vienam. Mūsu skolas teritorija tika sadalīta atsevišķos laukumos, lai visu klašu skolēni varētu pastrādāt. Strādāja gan lieli, gan mazi.

  Lasīt vairāk
 • 26.11.2018 - Svetlana Bangere
  Puzuru veidošana zaķēnu grupā

  2018. gadā no 26.11. līdz 07.12.

  (2.nedēļas) zaķēnu grupā ar mērķi izrotāt grupas telpas pirms Ziemassvētkiem tika darināti puzuri. Bija aicināts ikviens, kas vēlējas izveidot Ziemas saulgriežu rotājumus, katru dienu no plks.17.00 līdz 18.45. Darbnīcu vādīja Svetlana Bangere.

  Lasīt vairāk
 • 26.11.2018 - Internāta skolotājas: Egita Klieģe un Emerita Ivdre
  Nodarbība "Veselīgs uzturs"

  Š.g. 31.oktobrī 3. un 4. klases audzēkņi bija aicināti piedalīties nodarbībā "Veselīgs uzturs". Skolēni iepazinās ar veselīga uztura nozīmi gan cilvēka dzīvē, gan augšanas procesā.

  Lasīt vairāk
 • 26.11.2018 - Ludmila Šestakova un Sandra Gutmane - Sudarenko
  Nodarbība „Man ir tīri zobi”

  Š.g. 17.oktobrī 1.-2. klases audzēkņi bija aicināti piedalīties nodarbībā „Man ir tīri zobi”. Nodarbība bija organizēta skolā. 

  Sākumskolas vecuma bērniem noris piena zobu nomaiņa. Šīs laiks ir ļoti svarīgs pareizu ēšanas paradumu un mutes higiēnas iemaņu apgūšanai un nostiprināšanai.

  Lasīt vairāk
 • 26.11.2018 - 9.klases skolnieki un viņu audzinātāja Ģ. Stepiņa
  Skolotāju dienas aktivitātes

  Skototāju dienu organizēja 9.klase ar savu audzinātāju Ģ.Stepiņu. Skolotāju dienā skolotājus ienākot skolā sagaidīja krāsainas kļavu lapas un koši plakāti uz skolotāju istabas durvīm.

  Lasīt vairāk
 • 15.11.2018 - ​Direktores vietniece audzināšanas darbā I.Ievāne
  Cimdotā Latvija

  Ikviens sagaidīsim simtgadi rakstainos cimdos!
  Imants Ziedonis rakstījis: ”Tikai latviešiem cimdi tik dziļi iesakņojušies ieražās, tradīcijās,
  mitoloģijā, ka kļuvuši par būtisku identitātes apliecinājumu.”

  Lasīt vairāk
 • 15.11.2018
  Nodarbība "Latvijas republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana"

  Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa un „4.maija Deklarācijas klubs” piedāvāja izbraukuma nodarbību skolā: „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”

  Nodarbība 7.- 9. klases audzēkņiem

  Lasīt vairāk
 • 15.11.2018
  Izstāde "Mana Latvija"

  Upesleju internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā par godu Latvijas valsts simtgades svinēšanai notika skolnieku mākslas darbu izstāde “Mana Latvija”. Izstādes tēma – veltījums Latvijai dzimšanas dienā.

  Lasīt vairāk
 • 13.11.2018 - Patrīcija Paula Ezeriņa 7.klase
  Skolēnu dzimšanas dienas svinības

  Jubilāri - jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī dzimušie skolēni, kuriem bija ielūgums uz pasākumu.

  Lasīt vairāk
 • 28.09.2018 - Sporta skolotāja Gunta Rutkaste
  Eiropas sporta nedēļas pasākums

  Visā Eiropā no 24.09. līdz 28.09.2018. norisinājās Eiropas sporta nedēļa ar dažādām sporta aktivitātēm. Eiropas sporta nedēļas ietvaros arī Upesleju internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā 26.09.2018 notika sporta pasākums, kurš cieši sasaucās ar Miķeļdienu.

  Lasīt vairāk
 • 28.09.2018 - UIRC PII psiholoģe Zane Gulbe
  Erasmus+ projekta “Zinātnieki darbībā” starptautiskā tikšanās Itālijā

  No šī gada 24. septembra līdz 28. septembrim Itālijā, pilsētā Vasto notika 4. starptautiskā tikšanās-mācību aktivitāte Erasmus + projekta “Zinātnieki darbībā” (projekta Nr. 2017-1-LV01-KA101-035350) ietvaros.

  Lasīt vairāk
 • 27.09.2018
  Pierīgas novadu skolu 2018./2019. mācību gada sporta spēles rudens krosā.

  Pierīgas novadu skolēnu sporta spēļu sacensības rudens krosā, kas 27.09.2018 notika Ķekavas novada Baložos, aizritēja desmit vecuma grupās 1 un 2 km distancēs puišiem un meitenēm.

  Lasīt vairāk
 • 07.09.2018
  “Latvijas skolas soma” atklāšanā

  Sagaidot Latvijas simtgadi, skolēniem tiek dāvināta lieliska iespēja piedalīties programmā “Latvijas skolas soma”, kas ir Kultūras ministrijas iniciēts un koordinēts projekts, kura mērķis ir nodrošināt Latvijas skolēniem iespēju pieredzēt Latviju klātienē, izzināt un klātienē izpētīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

  Lasīt vairāk
 • 03.09.2018
  Zinību diena

  Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus. Klāt

  rudens, klāt jaunais mācību gads - skolā aicinoši sāk skanēt zvans.

  Lasīt vairāk
 • Akcija "Palīdzēsim dzīvnieku patversmei Ulubele"
  08.02.2018
  Akcija "Palīdzēsim dzīvnieku patversmei Ulubele"

  Upesleju pirmskolas iestādes "Vāverēnu" grupas skolotājas Edīte Vīksna un Jūlija Zagorska aicināja bērnus un viņu vecākus uz kopēju akciju – palīdzēt dzīvnieku patversmei "Ulubele".

  Lasīt vairāk

06.07. 2018

Atsaucoties uz Valsts izglītības satura centra (VISC) aicinājumu Upesleju internātpamatskola-rehabilitācijas centrs piedalās mācību satura aprobācijā projektā Nr.8.3.1.1/16/I/002 “Kompetenču pieeja mācību saturā”.
Upesleju internātpamatskola-rehabilitācijas centrs realizē daudzveidīgas programmas: speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar somatiskām saslimšanām, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem, pamatizglītības programmu, speciālās pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem ar jauktiem attīstības traucējumiem, pirmsskolas izglītības programmu. Projekts piedāvāja veidot izpratni par zināšanu būtību un spēju tās lietot mainīgās dzīves situācijās dažādā vecumā, sākot no pusotra gada līdz pilngadībai. Tā kā projektā tika plānots izstrādāt un aprobēt kompetenču pieejā veidotu mācību saturu, uzskatījām, ka skolas
pedagogiem, realizējot visas minētās mācību programmas, būtu ļoti lietderīgi un tālredzīgi jau savlaicīgi iesaistīties projekta norisē un stiprināt skolā esošās pieejas, kopīgi ar pārējiem projekta dalībniekiem piedaloties mācību satura analīzē, izstrādē, aprobācijā.
Skolas uzdevumi, uzsākot projektu, bija izveidot kopīgu skolas
komandu, kas sadarbojas, plāno un ievieš mūsdienīgu skolēnus iesaistošu pieeju mācīšanai, izmēģināt jaunas mācību darba organizācijas formas, aktivizēt pedagogu sadarbību, veikt skolotāju aptauju, uzsākt veidot kopēju materiālu uzkrāšanas bāzi. Projekta ietvaros notika vadības kursi un ideju ieviešana skolā, kursi pedagogiem «Efektīva mācību stunda», projekta aprobācijas mācības, pedagogu sadarbība mazajās grupās, savstarpēja stundu vērošana, analīze, darba uzlabošana, regulāras aprobācijas komandas, MK un kopīgas kolektīva tikšanās.
Skolas ieguvumi projektā:
1. izveidota kopīga skolas komanda 1.–6. klašu deviņu pedagogu sastāvā, kura sadarbojas, plāno un ievieš mūsdienīgu skolēnus iesaistošu pieeju mācīšanai, akcentējot skolēnu, pedagogu sadarbību un līdzdalību mācību procesā; 

2. izmēģinātas jaunas mācību darba organizācijas formas, izvērti skolas resursi un pieejamie līdzekļi, kuri tiek izmantoti projektā, kopīgs metodiskais darbs – mācību saturs, metodes, vērtēšana, skolas mācību darba organizācija; 

3. dalīšanās pieredzē ar citiem interesentiem – semināri skolā projektā neiesaistītajiem kolēģiem, savas pieredzes prezentēšana VISC organizētajā seminārā citu Latvijas skolu pedagogiem;

4.  saņemts atbalsts no projekta komandas – regulāri apmācību un pieredzes semināri skolu komandām gan klātienē, gan izmantojot e-mācību vidē pieejamos materiālus.

Kompetenču pieeja mācību saturā Kompetenču pieeja mācību saturā Kompetenču pieeja mācību saturā

Skolas komandas uzdevumi turpmākajam darbam: jāatrod vairāk laika, lai izstrādātu darba materiālus un organizētu regulāras tikšanās, aktīvāk jāiesaista pedagogi, kuri nepiedalās projektā, jāpalielina vecāku interese. 

Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra
direktores vietniece mācību jomā N.Stauža

ERASMUS+ projekta "Zinātnieki darbībā" tikšanās Portugālē

09.04.2018.

No šī gada 26. februāra līdz 2. martam Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra pirmskolas iestādes direktore Irēna Frankoviča kopā ar metodiķi Sanitu Tošenu, pedagogu Jūliju Zagorsku un diviem atbalsta personāla speciālistiem – logopēdi Svetlanu Stepani un psiholoģi Zani Gulbi – piedalījās jau 2. starptautiskajā tikšanās reizē šoreiz saulainajā un pozitīvi uzlādējošajā Portugālē, Bragā, Erasmus + projekta ietvaros “Zinātnieki darbībā” (projekta Nr. 2017-1-LV01-KA101-035350), kura 2. pamatdarbība (Key Action 2) ir “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa, mērķis: attīstīt nepieciešamās pamatiemaņas (matemātikā, valodā un tehnoloģijās) bērniem, transformējot zināšanas spēļu aktivitātēs. Šī projekta metodoloģija ir veidot praktiskus eksperimentus/aktivitātes, teorētiskās zināšanas lietojot reālās situācijās, un mērķis ir savienot abus zināšanu veidus un nodrošināt vienotu mācību procesu. Skolotāji ir projekta galvenie dalībnieki, kuri izstrādā praktiskus eksperimentus un pasākumus bērniem, pamatojoties uz izglītības programmu. Portugālē mūsu komanda iepazīstināja citu dalībvalstu Lielbritānijas, Itālijas un Turcijas, kā arī, protams, Portugāles pedagogus un izglītības iestāžu administrāciju, vadītājus ar Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra pirmskolas iestādē veiktajiem eksperimentiem, kuru iniciatori un īstenotāji bija paši pedagogi un bērni. Aizrautīgi tika stāstīts par bērnu neaptrūkstošo zinātkāri, vēlmi darboties, izmēģināt – eksperimentēt. Tika prezentēts video, fotoattēli un eksperimentu žurnāls. Dalībvalstu komandas katra prezentēja daudz un dažādas idejas eksperimentiem, kas aizrauj ne tikai bērnus, bet arī pašus pieaugušos. Katra dalībvalsts iedvesmoja viena otru, pedagogi tika uzlādēti ar jaunām idejām un vēlmi savu darbu veikt arvien daudzpusīgāk, radošāk un profesionālāk. Noslēgumā tika plānots nākamās starptautiskās tikšanās datums, kas norisināsies Latvijā, Upesleju internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā no 4. līdz 8. jūnijam, kad bērni kopā ar saviem lieliskajiem un radošajiem pedagogiem demonstrēs savu radošumu, svešvalodas (angļu) prasmi, dziedātprasmi, dejotprasmi, kā arī iejutīsies aktieru lomās, demonstrējot teātra izrādi.

PII psiholoģe Zane Gulbe (Mag. psych.)

ERASMUS + projekta "Scientists at work" Eksperimentu paraugdemonstrējumi

16.02.2018.

Š.g. 14. un 15. februārī Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra pirmsskolas iestādē Erasmus + projekta ietvaros “Zinātnieki darbībā” (projekta Nr. 2017-1-LV01-KA101-035350), kura 2. pamatdarbība (Key Action 2) ir “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa, mērķis: attīstīt nepieciešamās pamatiemaņas (matemātikā, valodā un tehnoloģijās) bērniem, transformējot zināšanas spēļu aktivitātēs, notika eksperimentu paraugdemonstrējumi. To realizētāji bija gan iestādes pedagogi, gan zinātniskā teātra „Laboratorium” zinātniece un, protams, paši bērni.
14. februāra pasākums „Zili brīnumi” bija gan pieredzes apmaiņa iestādes pedagogiem, gan piedzīvojums bērniem. Grupu pedagogi bija izveidojuši maketus, kuros telpiski atainoti dabas objekti – kalni, upe, jūra, mežs un kosmiskās planētas, tiem raksturīgais. Katrs makets ir radoši izmantojams, lai veicinātu bērnu zināšanas un izpratni. Maketu autores sniedza ieskatu par to, kā katrs integrējams mācīšanās procesā, lai jaunu zināšanu apguve būtu bērniem saistoša un aizraujoša. Bērniem tika demonstrēti dažādi eksperimenti, kuru realizācijai materiālā bāze ir gandrīz viss, ko cilvēks izmanto savā ikdienā, bet eksperimenta rezultātā tas kļūst tik pārsteidzoši apbrīnojams, ka spēj aizraut un iepriecināt ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos.

15. februāra pasākumā viesojās profesionāla eksperimentu meistare no zinātniskā teātra „Laboratorium”, kura unikāli zinātniskie šovi aizrauj un paplašina redzesloku, kā arī ļauj uztvert zinātni pavisam citādi un iemīlēt to. Šajā dienā bērni redzēja, kā top eksperimenti no dažādiem ķīmiskiem elementiem, vielām, gāzēm un šķidrumiem – dzelzs vate, sausais ledus, CO2, neņūtona šķidrums un citi, kurus lielākoties var atrast tikai ķīmijas laboratorijā, un, tos veicot, ir nepieciešamas īpašas zināšanas un jāievēro drošība.

PII psiholoģe Zane Gulbe (Mag. psych.)