Kā mums patīk decembris,kad gatavojamies gada gaidītākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem! Rotājam grupiņu, cepam piparkūkas, gaidām Rūķa pārsteigumus un protams aicinām vecākus kopā ar mums nosvinēt šos svētkus.
Projekta “Today a dreamer, tomorrow a leader” ietvaros notika skolotāju pieredzes apmaiņas un apmācības seminārs Portugālē. No Upesleju pamatskolas seminārā piedalījās skolas direktore I.Frankoviča, projektu koordinātore S.Stepane un skolotāja E.Klieģe. Atbilstoši projekta plānam,katrai no dalībvalstīm vajadzēja organizēt dažādas aktivitātes savās skolās un semiāra laikā prezentēt padarīto darbu.Šajā laika posmā skolēni izpētīja un apkopoja informāciju par latviešu tautas senajām spēlēm un rotaļām. Skolā tika organizēti pasākumi,kuros skolēniem bija iespēja apgūt senās latviešu tautas rotaļas un spēles, izpēlējot tās kopā ar vecākiem un vecvecākiem.
Upesleju pamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem sagatavoja mācību materiālu par Lielo Kristapu - “How Riga developmed?”. Skolēni paši zīmēja ilustrācijas grāmatai un kopā ar skolotājiem iztulkoja tektu angļu valodā,lai šo mācību materiālu varētu izmantot arī citas dalībvalstis. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Portugāles izglītības sistēmu,kultūru un tradīcijām.
Pieredzes apmaiņas un apmācības semināra laikā skolotāji piedalījās organizētajos semināros un radošajās darbnīcās. Semināra laikā tika izvērtēti un apkopoti sasniegtie rezultāti,kā arī saplānota nākamā tikšanās reize(mobilitāte),kura notiks 2020.gada martā Latvijā- Upesleju pamatskolā-tēma “Outdoor activities”. Šajā tikšanās reizē piedalīsies skolotāji un skolēni no katras projekta dalībvalsts.
10.-12.10. 2019
No 10-12 oktobrim, Upesleju Pamatskola sadarbībā ar biedrību “Nākotnes Tilts” un tās īstenoto Brīvprātīgā darba partnerības projektu “Vienots Atbalstam” piedalījās Erasmus+ 30 gadadienas pasākumā. Skolā tika izveidota izstāde par īstenotajiem Erasmus+ projektiem un to rezultātiem un ietekmi uz skolas darbu un mācību procesiem, kā arī tika īstenotas dažādas aktivitātes ar bērniem.
10.oktobrī par godu Erasmus+ 30 gadu jubilejai, visām Upesleju pamatskolas mācību klasēm notika aktivitātes, kuru ietvaros trīs jaunieši no Turcijas, Tunisijas un Portugāles stāstīja par Erasmus+ projektu iespējām, par Eiropas Savienību un sniedz informāciju par savām valstīm, dalījās ar kultūru, kopīgi degustēja tradicionālos valstu saldumus, dejoja un atbildēja un dažādiem jautājumiem, kā arī lielākajām klasēm pastāstīja par savu motivāciju piedalīties brīvprātīgā darba projektos, un doties uz citu valsti, darboties ar noteikto mērķa grupu un pilnveidot savas iemaņas noteiktā jomā.
Gan skolotāji, gan skolēni, pie apaļā galda diskusijas dalījās, ka uzzināja daudz jaunas informācijas par Erasmus+ projektu iespējām, citām valstīm un kultūrām.
Erasmus+ 30 gadadienas pasākumi palielināja skolēnu un skolotāju ieinteresētību piedalīties dažādos īstenotajos Erasmus+ projektos. Pateicoties ikdienā klātesošajiem brīvprātīgajiem jauniešiem tiek veicināta starpkultūru komunikācija un skolēniem palielinās interese svešvalodu apguvē, jo sāk izprast tās svarīgumu ikdienā.
Upesleju pamatskolas un biedrības “Nākotnes Tilts” sadarbība kopīgi īstenojot projektus palielina iestādes kapacitāti uzlabojot mācību procesa internacionalizāciju, Valodu, Digitālās un Komunikācijas spējas, kas sekmē pedagogu profesionālās un personīgās kompetences.
Šī gada 23.septembrī brīvprātīgās jaunietes no Portugāles un Turcijas kopā ar “Kendama” spēles lietpratējiem, rīkoja konkursu, kurā varēja piedalīties un vērot gan skolēni, gan pedagogi un atbalstīt savu favorītu. Turnīra beigās goda pjedestāls tika dalīts starp diviem 7. klases skolēniem un 4. klases skolēnu.
Pateicība visiem dalībniekiem un organizētājiem kā arī atbalstītājiem un tiesātājiem
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
09.- 13.06.2019
‘’Erasmus projektu rezultātu izplatīšanas konference’’ , projekts ‘’ Neformālas metodes un IKT inklūzija formālajā izglītībā, kā motīvu kopums motivācijas paaugstināšanai bērniem ar speciālam vajadzībām’’. No. 2017-1-LV01-KA101-035350
UIRC pedagogi S.Bondare un S.Stepane piedalījās Erasmus projektu rezultātu izplatīšanas starptautiskajā konferencē, kura notika 2018.gadā, 28.junijā, Itālijā, Neapoles pilsētā.
Konferencē tika prezentēta sava valsts un iestāde. Kā arī divi Erasmus projekti, projektu reālie rezultāti un to ietekme uz mācību procesu un pašiem skolotājiem. Visas valstis izveidoja brīvi pieejamo materiālu krātuve, kur tika apkopoti visi materiāli.
No š.g. 9. jūnija līdz 13. jūnijam Turcijā Afyonkarahisar notika skolotāju starpvalstu noslēguma sanāksme Erasmus+ projekta “Zinātnieki darbībā” (projekta Nr. 2017-1UK01-KA219-036696_2 ), kurā piedalījās Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra direktore I.Frankoviča un projekta koordinatore Latvijā, logopēde S.Stepane.
Sanāksmē tika izvērtēti projekta rezultāti, katra skola atskaitījās par paveikto savā skolā un tika sagatavots kopējs noslēguma atskaites paraugs, iesniegšanai katras valsts nacionālajā aģentūrā. Sanāksmes laikā tika apspriestas arī turpmākās projekta attīstības iespējas, to popularizējot gan savā valstī , gan citās Eiropas Savienības valstīs. Katras dalībvalsts pārstāvis (koordinators) dalījās pieredzē, atklājot projekta pozitīvo ietekmi skolu , skolotājiem un bērniem. Sanāksmē tika arī uzlabota un papildināta projekta mājaslapa un e-Twinning platforma, uzsākta atskaites sagatavošana Mobility Tool platformā.
Projekta dalībnieku sanāksme notika NENE HATUN ANAOKULU pirmsskolas izglītības iestādē. Apmeklējām arī uz Asım Kocabıyık Preschool pirmskolas izglītības iestādi. Abas iestādes skolotāji un izglītojāmie sagaidīja mūs ar sagatavojotiem priekšnesumiem, kuros atklājās Turcijas tradīcijas un vērtības. Tikšanās laikā kopā ar Itālijas, Portugāles un Anglijas pedagogiem iepazināmies ar Turcijas izglītības sistēmu.
Projektā iesaistītajiem skolotājiem bija iespēja gūt priekšstatu par grupu aprīkojumiem, mācību vides iekārtojumu, mācību līdzekļiem un uzskates materiāliem, kā arī reāli redzēt projekta īstenošanu mācību procesa uzlabošanā. Vērojām skolēnu priekšnesumus ar šim reģionam un valstij raksturīgām tautas dejām. Apaļā galda diskusijā izvērtējām projektu ietekmi uz mācību procesā gūtajiem rezultātiem. Sanāksmes laikā dalībvalstu delegācijām bija iespēja iepazīties ar Turcijas reģiona vēsturi, kultūru, arhitektūru un tradīcijām, apmeklējot kultūrvēsturiskos objektus un tūristu apskates vietas pilsētā un Afyonkarahisaras apkārtnē.
Pateicoties šāda veida pieredzei, ir uzlabotas profesionālās un personiskās kompetences komunikācijas, lingvistiskās un sadarbības jomās. Tika izanalizēti projekta rezultāti un aktivitātes, kuras notika projekta laikā. Latvijas komanda prezentēja videofilmu par Latvijā notikušā semināra pieredzes apmaiņas pasākumiem. Filma tika uzdāvināta katrai dalībvalstij kā skaista piemiņa par kopā padarīto darbu un pavadīto laiku . Priekšā vēl liels darbs projekta noslēdzošā fāzē un cerība, ka tiksimies citos projektos!
Projekta koordinatore S.Stepane.
17.- 23.04.2019
Laikā no 17.aprīļa līdz 23.aprīlim Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācija centra skolotāji kopā ar sākumskolas 4 labākajiem skolniekiem devās Erasmus + projekta “Today a dreamer, tomorrow a leader” pieredzes apmaiņas braucienā uz Bulgāriju.
Bulgārijā tika apskatītas ievērojamākās tūrisma un kultūras apskates vietas Plevinā un Sofijā (alu veidojums “Dieva acis”, vēstures muzejs, Aleksandra katedrāle, senās romiešu laika pilsētas drupas), baudīta vietējo iedzīvotāju viesmīlība, tradicionālie ēdieni, dzērieni.
Pavasari gaidot, kopā ar citu valstu dalībniekiem Latvijas pārstāvji piedalījās Pavasara gaidīšanas svētku ”Baba Marta” tradicionālo dekorāciju, rotaļlietu izgatavošanas meistarklasēs. Visi, projektā iesaistītie, skolēni kopā ar pedagogiem centās iemācīties katras dalībvalsts nacionālo deju soļus.
Veiksmīgi tika prezentēta gan mūsu valsts, gan skola, kā arī iepriekš izstrādātais mācību materiāls “Guide book”( instrukciju grāmata), kurā ikviens interesents, apskatot instrukcijas un vizuālo materiālu var pats izgatavot spēles, rotaļlietas no dažādiem materiāliem – papīra, auduma, otreiz- lietojamajiem materiāliem, dzijas, stieplēm u.c. Mūsu skolas bērni un skolotāji ikdienā sarunājās angļu valodā, kas bija lielisks treniņš, lai uzlabotu savas valodas prasmes, veicinātu starpkultūru dialogu.
Rakstu sagatavoja Līga Lapuķe, Gunta Rutkaste un Egita Klieģe
2019. gada martā, sadarbībā ar Nevalstisko organizāciju – Biedrību “Nākotnes Tilts”, kura veic projekta “Vienots Atbalstam” Nr. 2018-1-LV02-ESC13-002383 koordinēšanu, pie mums, skolā, ieradās 2 brīvprātīgās jaunietes:
Veselu gadu, līdz pat nākošā gada marta mēnesim, abas jaunietes līdzdarbosies skolas un arī Stopiņu novada dzīvē. Dalīsies ar savu pieredzi, savām kultūrām ar vietējiem iedzīvotājiem un skolas skolēniem, palīdzēs īstenot mūsu skolēnu un skolotāju idejas, palīdzēs daudz veidot ikdienas dzīvi ne tikai skolas skolēniem, bet arī bērnu dārza bērniem, ļaus pilnveidot svešvalodu zināšanas. Palīdzēs attīstīt komunikācijas prasmes, kā arī iepazīs jaunas kultūras un ļaus iepazīt mūsu – Latvijas kultūru no tās dažādajiem aspektiem.
Laipni lūdzam!
Welcome!
Hoşgeldiniz!
Bem vinda!
Informāciju sagatavoja Aivis Šibajevs
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
30.01.2019
Upesleju internātpamatskolā – rehabilitācija centrā Erasmus + projekta “Today a dreamer, tomorrow a leader” otrā posma laikā skolas 1.-4.klasēs tika pētītas senās rotaļlietas, eksperimentējām ar dažādiem materiāliem, vaicājām vecākiem, vecvecākiem stāstus par rotaļlietām ar kurām viņi spēlējās iepriekš.
Skolas skolotāji piekrita atnest savas bērnības rotaļlietas, kas izstādes apmeklētājiem raisīja patiesu prieku un jaukas atmiņas. Tika griezts un līmēts, šūts, pīts, adīts, tamborēts, slīpēts kā rezultātā tapa jaukas spēles un lelles gan no māla, koka, stieplēm, dzijas, auduma,papīra.
Pēc seno rotaļu, rotaļļietu izpētes skolas skolotāji izstrādāja mācību materiālu angļu valodā “Guide book” ( instrukciju grāmatu), kurā atrodamas instrukcijas kā soli pa solim ar vizuālo materiālu izgatavot pašam savu lelli,vai rotaļlietu.
Prieku atrada gan bērni, gan pieaugušie!
25.-29.03.2019
Anglijā, Oxclose Nursery, Oxclose Nursery Ox Close Crescent, Spennymoor, pilsētā Darema, notika 5. starptautiskā tikšanās-mācību aktivitāte Erasmus+ projekta “Zinātnieki darbībā” (projekta Nr. 2017-1UK01-KA219-036696_2) ietvaros. Projekta 2. pamatdarbība (Key Action 2) ir “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa.
Projekta mērķis - mācību procesu balstot spēļu aktivitātēs, attīstīt bērniem nepieciešamās pamatiemaņas un zināšanas matemātikā, angļu valodā un tehnoloģijās. Darba metodoloģija ir balstīta uz praktisku eksperimentu, aktivitāšu, mācību metožu, situāciju radīšanu un izmantošanu bērniem, kuri mācās teorētiskās zināšanas pēc pirmsskolas mācību programmas. Mērķis ir apvienot teorētiskās un praktiskās zināšanas, nodrošinot holistisku pieeju.
Uz šo tikšanos devās Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra komanda - projekta koordinatore Latvijā logopēde Svetlana Stepane, psiholoģe Zane Gulbe un pedagoģes - Jeļena Verhuškina, Līga Zīraka, Oļona Sergejeva un Irēna Tihonova, lai ar Anglijas, Portugāles, Turcijas un Itālijas pedagogiem dalītos pieredzē un gūtu jaunas idejas profesionālās darbības kvalitātes paaugstināšanai, šoreiz īpaši akcentējot tehnoloģiju izmantošanu darbā ar bērniem, ietverot arī konstruēšanu, arhitektūru, ēdiena pagatavošanas tehnoloģijas un dažādu mākslas tehniku, materiālu apvienošanu. Katras dalībvalsts pedagogi pirms tikšanās bija kvalitatīvi un intensīvi strādājuši, lai izmantotās metodes, idejas un tehnoloģijas, kuras izmanto darbā ar bērniem, atspoguļotu video materiālos, fotogrāfijās un prezentācijās. Katras dalībvalsts pedagogi bija izveidojuši arī tehnoloģiju žurnālu, kurā apkopotas idejas un iekļauti metožu apraksti, kā arī ietverta sadaļa ar saitēm uz tīmekļa vietnēm, kuru saturs ir noderīgs darbā un interesējošs bērniem.
Visi sagatavotie materiāli tika veidoti tā, lai tie būtu izmantojami profesionālajā darbībā arī citiem pedagogiem. Dalībvalstu pārstāvji tika iepazīstināti ar izglītības sistēmu un darbu Anglijas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādē. Ar lielu prieku un aizrautību bērni iesaistījās kopīgās nodarbībās un veica uzdevumus ar projekta komandu. Protams, neizpalika arī vietējās kultūras, vēstures un arhitektūras iepazīšana. Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra pedagogi ir ļoti iedvesmoti, uzlādēti ar jaunām zināšanām, atklāsmēm un metodēm, kuras pielietot darbā ar bērniem, veicinot radošuma un zināšanu apvienošanu, sekmējot bērnu izglītības procesu. Šīs tikšanās laikā visu dalībvalstu koordinatoru komanda rūpīgi analizēja projekta norises procesu un divu gadu laikā paveikto, jo projekts ir tā noslēdzošajā posmā, kad šī gada jūnijā Turcijā notiks pēdējā starptautiskā tikšanās nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanai un projekta darba procesa noslēgšanai.
(UIRC PII psiholoģe Zane Gulbe)
18.03.2019
Upesleju Internātpamatskolā – Rehabilitācijas centrā Kultūras vakara ietvaros viesojās Eiropas solidaritātes Korpusa Brīvprātīgie jaunieši no Stopiņu novada dienas centriem “Saurieši” un “Upeslejas”, kuri pārstāvēja Ukrainu, no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums – pārstāvot Franciju, un JIC “Balgas Strops” – Pārstāvot Portugāli, kā arī mūsu izglītības iestādes brīvprātīgā jauniete Catia Soares.
Kopīgi viņi dalījās savā pieredzē ar 6.-9. klašu skolēniem ne tikai par savām valstīm un saviem iemesliem piedalīties Brīvprātīgā darba projektos, bet arī savstarpēji komunicējoties uzsvēra svešvalodu zināšanu nozīmi jauniešu nākotnē. Pasākums noslēgumā visi kopīgi uzspēlēja spēles un kopīgi nodejoja dažas dejas, kuras katrā valstī ir vairāk populāras.
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
02.2019
Upesleju internātpamatskola - rehabilitācijas centra pārstāves logopēde, projekta koordinatore Svetlana Stepane, direktores vietniece izglītības jomā Sandra Bondare un speciālais pedagogs Līga Lapuķe sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru Eiropas savienības Erasmus+ projekta “ Teaching in a 21st Century school” (Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 projekta Nr.2017-1-LV01-KA101-035350 mācību mobilitātes skolu sektorā”) ietvaros š.g. Februārī devās ceļā uz Portugāles salu Madeiru, Funšalas pilsētu.
Mācību kursu ietvaros tika iepazītas un salīdzinātas izglītības sistēmas Eiropā, katrs kursu dalībnieks prezentēja savu valsti, skolu, tika izzinātas vietējo skolu pedagoģiskā personāla metodiskās zināšanas, IT prasmju un iemaņu pielietojums ikdienas darbā strādājot ar bērniem ar speciālajām vajadzībām, Tika apgūti dažādi IT rīki un mācīšanās platformas, testu veidošanas aplikācijas, prezentāciju veidošanas aplikācijas, tika iegūtas papildus zināšanas e-Twining platformas projektu veidošanas iespējām, izzināta vietējā kultūra.
Darba grupās tika parādīti vairāki piemēri kā veiksmīgi savienot vairākas kompetences un izveidot starppriekšmetu secīgu pāreju no vienkāršākā uz sarežģītāko, piem., caur vizuālās mākslas tehniku kwilingu apguvām fiziku, matemātiku.
Mācības un savstarpējā saziņa notika angļu valodā, kas palīdzēja gan paplašināt, gan uzlabot savas valodu zināšanas.
Mācību kursi sniedza plašu ieskatu jaunākajās idejās un iespējās, ko sniedz IT pielietošana ikdienas mācību procesā skolā, rosināja iedvesmu dalīties ar idejām un mudināt pedagogus nebaidīties no jaunā.
18.02. 2019
18.februārī- Eiropas solidaritātes korpusa Brīvprātīgā darba jauniete no Ukrainas, projekta “Vienots atbalstam” Viesojās Upesleju internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā un tikās ar skolēnu pašpārvaldi, lai iepazīstinātu skolēnus ar Ukrainas kultūru un pārrunātu kopīgi interesējošu aktivitāšu īstenošanu un iepazītos viens ar otru.
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
30.01.2019
Steidzīgajā ikdienā ar straujo dzīves ritmu, mēs aizmirstam par savas kultūras tradīcijām un kultūru. Laikā, kad ikdienā dominē tehnoloģiju straujā attīstība, mēs, projekta dalībnieki, vēlamies atgādināt gan Sev, gan bērniem interesantās rotaļas, kuras spēlējuši mūsu priekšteči.
Lai stiprinātu piederības sajūtu un raisītu bērnos radošumu Upesleju Internātpamatskola – rehabilitācijas centrs sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru piedalās Erasmus+ projektā “Today a dreamer, Tomorrow a leader”, kurš ilgs divus gadus.Mūsu jaunais projekts fokusējas uz tradicionālām senam rotaļlietām, spēlēm, tradīcijām. Mūsu projekta ietvaros būs iespējas iepazīties ar latviešu un citu tautu senajām un tradicionālajām rotaļlietām, spēlēm un tradīcijām, vairāk izzināt savu kultūru, salīdzināt senās rotaļlietas un spēles ar mūsdienu rotaļlietām un spēlēm gan telpās, gan svaigā gaisā.
Projekts veicinās vecāku-bērnu un skolas sadarbību, kopā izzināsim vecāku un vecvecāku bērnības rotaļlietas un spēles, organizēsim rotaļlietu izstādi skolā, sagatavosim prezentācijas un projektus par šo tēmu.
Kā pretstatu tehnoloģiju pārmērīgai izmantošanai bērni izgatavos rotaļlietas pašu rokām, bet tehnoloģijas izmantos informācijas iegūšanai. Tas veicinās bērnu interesi par savu kultūru un tradīcijām. Rotaļlietu gatavošanas procesu veidos paši bērni, sākot ar informācijas meklēšanu, apkopošanu. Tad viņi zīmes skices, griezis, līmes, taisīs modeļus un veidos rotaļlietas no dažādiem materiāliem . Piemēram, lellēm zīmes un veidos kostīmus, iestudēs kādu pasaku un radis teātra izrādi no pašu gatavotam lellēm. Tas viss veicinās bērna valodas sistēmas pilnveidošanu, sīko motoriku, iztēli, radošumu, prasmi strādāt komandā, atbalstīt vienam otru.
Bet skolotājs būs tikai palīgs un atbalstītājs, kas atbilst izglītības sistēmas jaunajai vīzijai par kompetenču pieeju.
Tā kā šis ir starptautiskais projekts, bērni iepazīsies ar citu valstu kultūru un tradīcijām, salīdzinās un atradīs līdzīgo un atšķirīgo spēļu un tradīciju pasaulē. Kā arī uzlabos savas komunikācijas iemaņas un valodas prasmes.
Projekta dalībvalstu pārstāvji no Bulgārijas, Vācijas, Rumānijas, Portugāles, Turcijas un Latvijas pirmās sanāksmes laikā decembrī 2018.gadā Turcijā, Stambulā, vienojās par kopējo turpmāko darba plānu. Projekta pārstāvji no Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācijas centra
š.g. decembrī veiksmīgi prezentēja valsti, skolu un Latvijas izglītības sistēmu, iepazina Turcijas un citu valstu izglītības sistēmu, Turcijas kultūru, tradīcijas, skolas vidi. Pēc katras valsts iesniegtajiem bērnu zīmējumiem tika izvēlēts projekta logo.
Uz nākamo starptautiskajā skolēnu grupas īstermiņa apmaiņas pasākumu skolēni gatavos rotaļlietu skices, izgatavos rotaļlietas no dažādiem materiāliem pašu rokām, sagatavos un iemācīs citu valstu bērniem savu tradicionālo spēli ar pašdarinātām rotaļlietām.