Aktuāli

 2020. gada svarīgākie notikumi Upesleju pamatskolā

XXIV Integratīvais mākslas festivāls „Nāc līdzās”!

05.03.2020.

2020.gada 5.marta rītā trīspadsmit 4.-9.klašu skolēni, mūzikas skolotājas Laumas Vicinskas-Karakonas pavadībā devās uz Siguldu, kur kultūras centrā DEVONS noritēja pirmais no festivāla „Nāc līdzās!” posmiem – Nāc līdzās Vidzemē! 

Mūs sagaidīja labiekārtotas telpas , atsaucīga brīvprātīgo palīgu un tehniski īpaši labi nodrošināta profesionāļu komanda. Mūsu skolas skolniece Lienīte Maija Vaļentova pirmo reizi konkursa pastāvēšanas vēsturē uzstājās ar līdz šim nebijušu dejas žanru – stepu. Blokflautu ansamblis un pavadošā perkusiju grupa atskaņoja Z.Liepiņa „Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas ” melodiju.

Visas dienas garumā varējām vērot vairāk kā 20 skolu mākslinieciskos kolektīvus. Priekšnesumi bija ļoti krāšņi un kvalitatīvi. Tie pārsteidza ar izdomas bagātību. Viss koncerts pagāja vienā elpas rāvienā.
Nepacieti un satraukti sagaidījām konkursa žūrijas lēmu. Bijām to priecīgo 5 skolu vidū, kuri tika izvirzīti (ar abiem priekšnesumiem) tālākam startam Rīgas Lielkoncertā, VEF kultūras pilī.

Vissirsnīgākais paldies visiem maniem spēlētājiem : Aldim C., Baibai B., Jeļenai S.,Lienītei V., Valērijai S., Viktoram S., Jasmīnai M., Viktorijai R., Liānai T., Renāram, Vanesai, Kristam un Ruslanai.

Paldies 4.kl. audzinātājai Emeritai par labajiem ceļavārdiem un skolas administrācijai par atbalstu organizatoriskajos jautājumos.

-lai labi skan arī turpmāk-
mūzikas skolotāja Lauma

Spēlējam teātri

03.03.2020.

12.martā Ulbrokas vidusskolā notika sākumskolas teātra festivāls ,,Spēlējam teātri’’, kurā piedalījā mūsu skolas teātra pulciņa ,,Stars’’ 9.skolēni: Elīna Šmauksteļe, Annija Roze, Rozālija Berga, Tomass Tredjakovs, Gvido Klembergs, Laura Paņko, Ilārija Sondore, Izabella Vorfolomejeva un Viktors Stupačuks. 

Pasākuma uzdevums: Apzināt un novērtēt skolēnu teātru apzināto darbu, popularizēt labākās sākumskolas teātru izrādes, veicināt teātru attīstību un savstarpējo sadarbību. 

Skolēni kopā ar teātra skolotāju, aktieri un režisoru V.Piņķi cītīgi mācījās tekstu pasakai ,,Vecīša cimdiņš’’, apmeklēja nodarbības un internāta skolotāji palīdzēja sameklēt un izgatavot maskas un tērpus. Paldies Internāta skolotājai L.Šestakovai , kas bērnus mudināja regulāri apmeklēt mēģinājumus un mācīja atbildību pret savu pienākumu un pret saviem klasesbiedriem. 

Paldies skolas galdniekam K.Krēsliņam, kurš parūpējās par izrādes galveno atribūtu- cimdiņu, kas bija jāizgatavo no finiera un jāizrotā.  

Izrādi izdevās nospēlēt labi, bija pārgājis uztraukums un kautrība, skolēni labi iejutās savās lomās.  

Skolēniem tika dota iespēja arī noskatīties Ulbrokas vidusskolas 4.klašu teātra pulciņa izrādi ,,Joka pēc- vārdšķiras’’, kur patika skaistā mūzika, karaļa pils un krāsaini tērpi.  

Paldies teātra skolotājam V.Piņķim par atsaucību un ieguldīto darbu teātra sfērā.

Direktora vietniece audzināšanas darbā I.Ievāne

Dailes teātra apmeklējums Erasmus+ projekta ietvaros

03.03.2020.

3.martā 7.un 9.klašu skolēni ar savām audzinātājās devās uz Dailes teātra izrādi ,,ART’’ skolu apmaiņas partnerības projekta Erasmus + ietvaros.

Izrāde par mākslu, mākslas vērtību, draudzību un tās vērtībām. Izrādē spēlēja labākie Latvijas aktieri: A.Skrastiņš, J.Žagars, kurš tagad ir arī Dailes teātra direktors un Ģ. Ķesteris. Skanēja franču mūzika un dziedāja M.Naumova, kura kādreiz uzvarēja arī  Eirovīzijas festivālā. Jautra ar humoru veidota izrāde, kas parādīja, ka par mākslu un
naudu ir vērtīgāka draudzība starp Marku, Seržu un Ivanu.

Viens no dziesmas fragmentiem:
,,Tu esi Tu, jo Tu esi Tu.
Es esmu es, jo Es esmu es.
Tu esi Tu, jo Es esmu es.
Es esmu Es, jo Tu esi Tu.
Ja Tu neesi Tu un Es neesmu Es,
Tad Tu neesi Tu un Es neesmu Es.’’

Paldies par doto iespēju!
7.kl. skolniece L.M.Vaļentova

ES līdzfinansējums

Kino ,,Pilsēta pie upes’’ programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros

27.02.2020.

27.februārī 7.,8. un 9.kl. skolēni devās uz Rīgas kinoteātri ,,Splendid Palace’’, lai noskatītos Latvijas mākslas filmu ,,Pilsēta pie upes’’, kura bija plānota programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros. 

Fimas sākumā bija iespēja klausīties režisora Viestura Kairiša stāstījumu par filmas uzņemšanu, aktieriem un Latvijas vietām, kurās filma filmēta, par vēsturi, sarežģījumiem un to, kāpēc šī filma ir uzņemta.

Tā ir filma par trīs varām: ulmaņlaikus nomaina skarbie komunisti un tad nacistu režīmi... Filma par mīlestību starp daiļkrāsotāju Ansi un ebreju meiteni, kur paralēli uzrodas arī latviešu meitene... Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, bet iespējama tikai viena izvēle...

Ļoti laba Latviešu filma un 9.klases skolēniem noderīga Latvijas vēstures stundās.

9.kl. skolniece A.Petuškova

Kino apmeklējums Erasmus+ projekta ietvaros

22.02.2020.

Š.g. 22.janvārī 1.-9.b klases skolēni, Erasmus+ projekta "Incusion Through arts" ietvaros, apmeklējām kinoteātri ,,CINIMON Alfa ‘’ un skatījāmies filmu ”Maskētie spiegi’’. 

Superspiegs Lenss Stelings ir labākais savā profesijā un, būdams dzīvesprieka pilns, viņš ar lielāko prieku katru dienu glāba pilsētas un valstis. 

Jaunais zinātnieks Volters, kurš apgādāja Lensu ar modernām ierīcēm, bija pilnīgs pretstats- bija vienmēr drūms, nošķirts no visas pasaules un palika vienatnē ar saviem izgudrojumiem. Bet pienāca brīdis, kad neparastajam pārītim bija jāatrod kopēja valoda, lai ar neticamu brīnumu palīdzību izglābtu pasauli. 

Lieliska, asprātīga, sirsnīga, pamācoša un asa sižeta multfilma, par ko bērni bija sajūsmā.  

Paldies Erasmus+ projekta organizatoriem par radīto prieku un pozitīvām emocijām skolēniem! 

Skolotāja Ināra Ozoliņa

ES līdzfinansējums

Valentīndienas pasākums “No sirds uz sirdi”

13.02.2020.

13.februārī mūsu skolā notika ilgi gaidītais Valentīndienas pasākums “No sirds uz sirdi”, kurā piedalījās visu klašu skolēni.

Ievadā skolotāja Ilva lasīja pasaku par Mīlestību, kurā tika likts uzsvars uz to, ka nav svarīgi, vai cilvēks ir bagāts, vai nabags, slims vai bārenis. Svarīgi, ka, ja cilvēka sirdī ir Mīlestība, tad dzīve kļūst jēgpilna. 

Tika skaitīti dzejoļi, dziedātas mīlas dziesmas, spēlēts teātris, kur darbība notika kafejnīcas romantiskajā atmosfērā, izspēlēta pasaka par Rāceni, bet pielāgojot mūsdienām un vēl dažādas etīdes no dzīvnieku un cilvēku dzīves.

Tika izdalīti ,, No sirds uz sirdi’’ apsveikumi un vēstules, kuras viens otram tika rakstījuši skolēni.

Nobeigumā neizpalika arī diskotēka.

9.kl.skolēns D. Paulavičs

Erasmus+ projektā "Encouraging The Use Of The Storytelling Technique Throughout The Curriculum" dalībnieku tikšanās Latvijā

27.01.- 31.01.2020

Upesleju pamatskola joprojām turpina aktīvi dalīties pieredzē Erasmus+ projektu ietvaros. Šoreiz esam koordinējošā dalībvalsts. Tieši pie mums - Latvijā un Upesleju pamatskolā notika projekta partneru pirmā uzņemšana.

Today a dreamer, Tomorrow a leader Par projektu

Erasmus+ projektā "DON'T WASTE, SAVE ! THE EARTH İS YOURS" dalībnieku tikšanās Latvijā

20.01.- 24.01.2020

Today a dreamer, Tomorrow a leader