2021. gada svarīgākie notikumi Upesleju sākumskolā

11. izlaidums!

Šajā mācību gadā mūsu Upesleju pirmsskolu absolvēja 13 bērni. Bērni cītīgi gatavojās izlaidumam - mācījās dziesmas, dzejoļus, apguva dejas soļus. Bērni skaitīja nedēļas, dienas, kas bija palikušas līdz izlaidumam, kuram bija jānotiek 28. maijā. Šis izlaidums bija plānots diemžēl tā, kā pieprasīja Covid19 pandēmijas ierobežojumi un apstākļi - vecāki nevarēja piedalīties klātienē svinīgajā pasākumā. Bija nolemts, ka izlaidumu vecāki vēros caur Zoom platformu.

Bet Covid19 bija citi plāni! Dienu pirms izlaiduma, uzzinājām, ka visai “Lapsēnu” grupai ir jadodas pašizolācijā. Diemžēl izlaidumu nācās atcelt un atlikt uz citu laiku... uz 17. juniju!

Šajā laikā tika pieņemti daudz būtiski atvieglojumi, kas ļāva izlaidumam notikt kopā ar vecākiem. 17. jūnijs atnāca ar siltu un saulainu laiku. Svinīgais pasākums notika pie skolas galvenajām parādes durvīm. Tās greznoja krāšņās lupīnas, baltās peonijas, meijas, kā arī bērnu smaidi, sirsnīgās dziesmas, labie vārdi, deja. No direktores rokām bērni saņēma savu pirmo dokumentu, kas liecināja par pirmsskolas absolvēšanu. Tas bija vēsturisks brīdis, jo šis izlaidums bija pēdējais, kurš notika zem Stopiņu novada karoga.

Skolotāji un skolotājas palīgs bērniem dāvināja zemeņu stādus, kuri pieprasa gan uzmanību, gan rūpes, gan atbildību, lai varētu baudīt garšīgās ogas. Vēlāk bērnus priecēja dažādi ķīmiski eksperimenti, kuros paši varēja aktīvi līdzdarboties. Turpat skolas dārzā bija klāts svinīgs galds ar dažādiem našķiem, kurus sagādāja vecāki. Kopā tika pavadīts sirsnīgs, prieka pilns laiks. Paldies visiem, kuri palīdzēja svētkiem notikt un radīja svētku sajūtu! 

Skolotāja Zanda

Mūsu Lieldienu sporta spēles

Mums ļoti patīk aktīvi un radoši sportot ikdienā! Un mēs lepojamies ar to, ka varējām superīgi sagaidīt Pavasari – aktīvi nosvinēt Lieldienas!

Šogad Lieldienu sporta svētki tika organizēti mūsu sporta zālē, katrai grupiņai atsevišķi. Siltajā gaisotnē un jautrajā atmosfērā izgājām visus šķēršļus: salasījām un izripinājām olas, izgājām pavasarīgas stafetes, uztaisījām olu salūtu, atradām dāvanas no Lieldienu zaķa un, protams, kā īsti sportisti bijām priecīgi dabūt medaļas par aktīvu piedalīšanos sporta spēlēs!

Izmantoju profesionālo sporta inventāru un arī netradicionālo inventāru, lai vairāk pārsteigtu visus bērnus un radītu svētku sajūtu! Un, protams, daudzveidīgi vingrinājumi un rotaļas palīdzēja radīt foršu, siltu atmosfēru! Kopā būšana radīja draudzīgumu un svētku sajūtu!

Sagatavoja sporta skolotāja Irina.

Lieldienas mežā

Kad jautājām “Lācēnu” grupas bērniem, ko viņi vēlas sagaidīt Lieldienās, atbildes bija dažādas – dāvanas, šokolādes olas, satikt Lieldienu zaķi, meklēšanu u.c.

Tā, ka mūsu skolai blakus ir mežs, kur varētu satikt zaķi, tad nolēmām, ka iesim Lieldienu Pārgājienā. Bērni jau zina, ka ejot pārgājienā jāsaģērbjas ērti, līdzi jāņem mugursoma un kāda svietmaize. 

Lai arī rīts bija miglains, noskaņojums visiem bija možs. Taču kā jau miglainā mežā var gadīties ... ceļotāju grupa mazliet apmaldījās tā, ka jau mugursomas sāka spiest plecus un vēders sāka prasīt gardās lietas, kas līdzi ņemtas. Taču tad viss aizmirsās, jo bērni ievēroja zemē nokritušas papīra oliņas. 

Kas tad tas? Un tad atradām uz koka uzzīmētu karti. Bērni ātri saprata... tas nozīmē, ka nogriežoties pa mazo taciņu,varētu atrast Lieldienu olu, jo tieši tā bija uzzīmēts uz kartes. Drosmīgi ejot pa taku, bērni ieraudzīja ceļa bultas, kas norādīja virzienu. Nu jau bērni sāka skriet. 

Pa ceļam atrada vēl 2 kartes, bet bērnus vairāk interesāja, kas ir tas lielais kustīgais tēls tālumā. Ātrākie bērni pirmie noķēra mūkošo Lieldienu zaķi, kurš burkšķēja, ka olas neatdos, bet vēlāk pats palīdzēja atrast mežā noslēptās olas, rādot kā “jālasa” zīmētās kartes. No lielās skriešanas un uztraukumiem ēst gribējās ļoti, tādēļ tika veidota piknika vieta. Arī zaķis tika pacienāts un kopējs selfijs uztaisīts.

Lieldienas mežā ir jauks pavasara sagaidīšanas pasākums. Noteikti vēl iesim pārgājienos, lai meklētu neparasto mūsu skolas apkārtnē.

Skolotāja Sanita

“Lieldienu pasākums” grupā “Lapsēni” 

Lieldienu pasākumu sagaidījām izgreznojot grupas telpu ar pūpoliem. Bērni bija uztaisījuši arī Lieldienu apsveikumus savām ģimenēm. Bērni atnesa krāsotas olas skaisti izgreznotos groziņos.

Lieldienu pasākumu “Lapsēnu” grupā sākām ar rotaļu “Diena un nakts” (bērni Lieldienu dziesmas laikā dejoja, kad beidza skanēt mūzika- sastinga) Kopīgi izrunājām, ka Lieldienās diena un nakts ir vienādā garumā.

Pēc rotaļas bērni nesa un prezentēja savas krāsotās olas- rādīja un stāstīja, kā un ar ko olas tika krāsotas. Balsoja, kura ola visvairāk patika. Tika izspēlētas dažādas Liedienu rotaļas ar mūzikas skolotāju, kurā iesaistījās arī pārējās grupas skolotājas un skolotāja palīgs.

Kopīgi sveicām skolas direktori, pasniedzot bērnu atnestos pūpolu zaru, un dziedot tautasdziesmu “Šūpojiesi tautu meita”. Skolotāja spēlēja pavadījumu uz ģitāras, skolotāja palīgs uz stabules.

Tika ripinātas olas pa koka rampu, kā arī ārā no kalniņa. Skatījāmies, mērījām, kura ola vistālāk aizripo. Bērni arī šūpojās šūpolēs, lai “vasarā odi neēstu”. Vēlāk tika rīkotas stiprākās olas sacensības. Sitāmies ar olām. Tika noskaidrota, ka Elizabetes ola ir visstiprākā. Pēc tam olas tika ēstas ar sāli, lai, kā saka latviešu tautas ticējums, visu gadu nemelotu.

Lieldienu pasākumu beidzām mielojoties ar našķiem, kurus bija sarūpējuši bērnu vecāki. 

Sk. Zanda

Lapsēnu grupas Meteņi!

Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi.

Lai gads būtu ražīgs un auglīgs Meteņos ir labi daudz un garšīgi jāēd! Viens no Meteņdienas tradicionālajiem ēdieniem bija miežu plācenis, kas simbolizē sauli - siltuma, harmonijas un auglības nesēju. Tapēc Lapsēnu grupas bērni cepa gardas, apaļas pankūkas!

Lai augtu gari lini ir jāiet ciemos, un lai namamātei nestu svētību mājā, Meteņbērniem kārtīgi jāmaskojās. Ejot ķekatās ir skaļi jādzied un jādejo, lai padzītu visu ļauno! Lapsēnu grupas bērni bija sagatavojuši maskas, saģērbās, ņēma savas gardās pankūkas un gāja cienāt skolas administrāciju. Meteņos nedrīkst skopoties - raža nebūs! Paēduši gardu muti, pieņēmušies spēkā, jāiet no kalna ar ragavām braukt! Kas viss tālāk nobrauc, tam garāki lini augs. Braucot no kalna skaļi lielījās, lai raža bagāta!

Uz Meteni tālu braucu,
Lai liniņi gari aug.

Kārtīgi izvizinājušies bērni gāja laiku vērot – Ja meteņos uz jumta sniegs, tad Lieldienās
arī vel būs sniegs.

Ja Metenī palāses pil tā, ka gailis var padzerties, tad gaidāms auglīgs gads.

Atgriežoties uz grupiņu bērniem no debesīm laime bira (konfektes un pogas), kurš viss vairāk salasīs, tam gads būs laimīgs!

Sagatavoja - Linda Karakulova