2023. gada svarīgākie notikumi Upesleju sākumskolā

Silto džemperu diena

Marts, 2023

Ik gadu Vides izglītības fonds aicina piedalīties aktivitātē “Silto džemperu diena”, ar mērķi izglītot par klimata pārmaiņām, kā arī veicināt videi un klimatam draudzīgus ieradumus.

 

Lai arī šogad “Silto džemperu diena” jau tika organizēta 9.februārī, Upesleju sākumskolas pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Pelēni”, “Ezīši” un “Vāverēni” to rīkoja marta sākumā, jo izglītot par klimata pārmaiņam varam ik dienu.

Grupu pedagogi Līga Circene (“Pelēni”), Jeļena Vaščenkova (“Vāverēni”), Svetlana Čerkovska un Iveta Griķe (“Ezīši”), kopā ar ritmikas skolotāju Intu Poli, sporta skolotāju Irinu Iļjiču, pedagogu palīgiem Ditu Ozolu (“Pelēni”), Sandu Čertogonovu (“Vāverēni”) un Lauru Višķeri (“Ezīši”) organizēja un vadīja āra rotaļnodarbību “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”.

Dienas pasākumi sākās ar temperatūras samazināšanu telpās. Tāpēc bērni jau iepriekš tika aicināti šajā dienā uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.

Ieturējuši brokastis, grupu bērni kopā ar pedagogiem devās brīvā dabā. Pamatojoties uz izglītības vadlīnijām, bērni divu stundu laikā tika aicināti iesaistīties vairākos aktivitāšu centriņos.

Valodas centriņos, bērni kopīgi izspēlēja pasaku "Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit", centās secīgi izlikt pasakas sižetu, izmantojot attēlus, un risināt krustvārdu mīklas, kuras sevī ietvēra pasaku varoņu nosaukumus. Izrādi papidināja interesanta un jautra ritmikas skolotājas Intas Poles sagatavotā kustību rotaļa.

Matemātikas centriņā bērni mācījās izvietot secīgi pēc kārtas pasaku tēlus.

Tehnoloģijas centriņā tika darināti džemperi, izmantojot laukumiņa žogu un bērnu pašu mērītās, kā arī sagrieztās aukliņas.

Dabaszinību centriņā pastāvēja iespēja izpētīt mājdzīvnieku lomu cilvēku dzīvē, kā arī aterēties mazuļu nosaukumus.

Veselības un fizisko aktivitāšu centriņā noritēja jautras sporta nodarbes kopā ar pedagogu Irinu Iļjiču.

Vizuālās mākslas un kultūras pašizpausmes centriņos tika pabeigti iesāktie džemperu raksti, izmantojot otas un akvareļu krāsas, tam līdztekus bērni radīja arī  savus musturus.

Kā jau īstā izrādē pieņemts, galveno pasakas varoņu atveidotāji saņēma nelielu veicināšanas dāvaniņu, bet katra grupiņa balvu.

Un kas gan būšana brīvā dabā bez skolas pavārīšu sarūpētās siltās tējas un bērnu līdz atnestā gardumiņa.

Laiks pagāja nemanot. Bērni labprāt būtu darbojušies vēl tik pat ilgi. Bet labs ir tas, kas ir ar mēru, un nekļūst par garlaicīgu.

Bērnu izrotātie džemperi joprojām apskatāmi jaunajā rotaļu laukumiņā “Pirāti” un jebkurš aicināts piedalīties turpināt džemperu darināšanu.

Pateicība

Marts, 2023

Latvijas Drošāka interneta centrs (Drossinternets.lv) pateicas Upesleju sākumskolai par dalību Drošāka interneta dienas (DID2023) atzīmēšanā, piedaloties un sniedzot ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā par drošību internetā.

Drošāka interneta dienā un februāra mēneša ietvaros norisinājās rekordliels skaits aktivitāšu visā Latvijā. Upesleju sākumskolas pasākumi kopā ar citiem pasākumiem tika iekļauts DID2023 pasākumu kartē.

Latvijas Drošāka interneta centrs ir gandarīti un lepni, ka ar Upesleju sākumskolas atbalstu sasniegti pārsteidzoši rezultāti un iesaistīti tik ļoti daudz bērnu un jauniešu visā Latvijā:

  • Aktivitātēs iesaistīti vairāk nekā 17'000 skolēnu;
  • Piedalījās 183 skolas un bibliotēkas;
  • 208 sākumskolas klases izpildīja rēbusus;
  • Vairāk nekā 22'200 skolēnu izpildīja testus;
  • Vairāk nekā 10'000 skatījumu kampaņas video.

Kopā par drošāku internetu! Kopā mēs varam vairāk!

Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE”

Februāris, 2023

17.februārī Upesleju sākumskolas pirmsskolā viesojās dzīvnieku patversme "Ulubele".

 

Mēneša tēmas - februāris-sirds siltuma mēnesis, ietvaros bērni iepazinās ar sunīšiem, žurciņām un trusi. Runāja par rūpēm, par draudzību un līdzatbildību. Paldies skolotājai Anitai par pasākuma organizēšanu! Paldies “Lapsēnu”, “Lācēnu”, “Taurenīšu” un “Bitīšu” grupiņas vecākiem par dāsnajiem ziedojumiem patversmes dzīvnieciņiem.

Krāsainā draudzibas nedēļa (13.02 – 17.02.)

Februāris, 2023

Visas nedēļas garumā skolu piepildīja plašs krāsu spektrs no ugunīgi sarkanā līdz pat tīri baltai!

 

Valentīndienas nedēļā skolēni tika aicināti katru dienu ierasties skolā noteiktas krāsas apģērbā,
tāpat pašā Visu mīlētāju dienā 14. februārī darbojās pasta kastīte, kurā varēja nosūtīt vēstulītes
saviem draugiem un skolotājiem.

Barikāžu aizstāvju atceres diena

Janvāris, 2023

20.janvāris - Barikāžu aizstāvju atceres gadadiena. Mūsu valsts vēsturē tik nozīmīgs notikums, kad jaunieši, vīri un sievas devās uz Rīgu, lai ar savu pārliecību un klātbūtni paustu atbalstu brīvai Latvijai.

 

Šodien 3. un 4. klases skolēniem par Barikāžu laiku un notikumiem dalījās savā stāstā mūsu skolas direktora vietnieks Agris Žilde, kurš tajā laikā kā Latvijas Univesitātes students, ne mirkli nešaubījās par savu dalību Barikādēs. Bērni ar interesi klausījās, uzdeva dažādus jautājumus un stāstīja savu ģimeņu stāstus par Barikāžu laiku.