Baldones Observatorija

Ekskursija uz Baldones Observatoriju

7.februāra rītā 2.a, 2.-4.b, 5.-8b. klases devās ekskursijā uz Baldoni, lai klātienē apskatītu LU Astrofizikas Baldones Šmita teleskopu.

Šis teleskops ir iesaistīts Zemei bīstamo objektu – asteroīdu un komētu – novērošanā un orbītu precizēšanā. Baldones observatorijas kolektīvam uzticēts izveidot visās pasaules observatorijās atklāto oglekļa zvaigžņu katalogu.
Šmita teleskops ir lielākais Baltijā un 12. lielākais pasaulē.
Skolēniem bija aizraujoša iespēja paceļot kosmosa tālēs, kā arī palūkoties tuvāk uz Saules sistēmas planētām ar planetārija palīdzību. Skolēni vēroja reālu debess attēlu uz paviljona kupola ar 10000 reižu lielu palielinājumu. Tā bija iespēja atkārtot dabaszinību stundās iegūtās zināšanas par planētām, kā arī uzzināt daudz ko jaunu , piemēram - no kā sastāv Saturna gredzens.
Pēc planētu apskates un lidojuma kosmosā skolēni devās interesantā piedzīvojumā uz laboratoriju, lai piedalītos spilgtos ķīmijas un fizikas eksperimentos – ķīmijas salūtā, putu vulkānā un daudzos citos. Viss vienkāršais ir ģeniāls!

Pēc nopietnām mācībām un darba katrs ir pelnījis atpūtu, tāpēc sekoja izklaides Riekstukalna sporta centrā. Katram bija dota iespēja izbaudīt ziemas priekus meža vidū lielā kalnā….

Skolotājas:
L.Cīrule, I.Starta, E.Gelmane, L.Šestakova