Ekskursija uz salmu mezeju Tukumā

Programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros, 6. novembrī, mēs, 8. un 9. klases 26 skolēni skolēni braucām uz salmu muzeju Tukumā , lai apskatītu dažādus izstrādājumus no salmiem un siena.

Mūs laipni sagaidīja muzeja īpašniece un šo radošo darbu autore. Bijām patiesi pārsteigti, ka no salmiem var izveidot tik milzīgas lietas, kā piemēram 3,5 metrīgu kaķi, zaķi vai pūķi. Arī paši varējām iemēģināt roku salmu meistardarbnīcā, veidojot sēnes no siena. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik viegli. Sausie zāles stiebri nemaz neklausīja. Nācās diezgan ilgi un pacietīgi veidot un tīt diegu ap “sēnes” cepurīti un kātiņu, kamēr izstrādājums ieguva kaut nelielu līdzību sēnei. Bet, kad darbu pabeidzām, paši bijām patīkami pārsteigti, ka tik labi viss bija izdevies. Varam skolā noformēt nelielu salmu sēņu izstādi! Katrs no mums ieguva apliecību par praktisko iemaņu apguvi salmu/siena figūriņu veidošanā. Mācību ekskursija bija interesanta. Mums ļoti patika! Paldies Par doto iespēju !

9.klases skolotāja B.Šmite