Ieskandinot Ziemassvētkus 4.klasē

Nevieni svētki nenorit bez paaudžu paaudzēs krātām tradīcijām. Decembra mēnesī svinam gada īsākās dienas un garākās naktis, jeb Ziemassvētkus.

Mūzikas stundā 4. klases skolēni ( Renārs, Sanija, Maija, Vasīlijs, Krists, Ruslana, Viktors) dalījās ar zināšanām ,pieredzi un svinēšanas tradīcijām savās ģimenēs , gaidot ziemas saulgriežus. Izradās, ka līdzīgi kā senatnē, arī mūsdienās Ziemassvētku vakarā radu saimē gan lieli un mazi, gan jauni un veci iet pirtī, klāj galdu ar 9 vai 12 ēdieniem un dāvina dāvanas. Nākušas klāt jaunas tradīcijas - kopīga vēstule Ziemassvētku vecītim, eglītes rotāšana mežā un rūķīšu pasts, ziemassvētku zeķītes u.c.

Ar ķekatu jeb budēļu dziesmu “Danco lāci ” izdziedājām un izdejojām vienu no ziemas saulgriežu tradīcijām – iešanu budēļos, ķekatās jeb čigānos. Senatnē budēļus visur laipni sagaidīja, bagātīgi pacienāja un apdāvināja, jo tie solīja svētību tam namam un ģimenei, kurā budēļi ciemojās. Kurš gan gribētu atteikties no svētības? Varbūt arī mēs šajos Ziemassvētkos mēģināsim atdzīvināt savā ģimenē kādu no mūsu senču tradīcijām?
Lai priecīgi, balti, sirsnīgi svētki Jūsmājās!
mūzikas skolotāja Lauma Vicinska-Karakona