IZSTĀDE "MANA TAUTASTĒRPA CEĻŠ"

2019. gada 6.novembrī Upesleju pamatskolas muzeja telpā plkst. 15.00 tika atklāta izstāde: „No pūra lādes - Mana tautastērpa ceļš”.

Stāstot par tautas tērpu kā pašapziņas simbolu, rosināt un sajust saiti ar mūsu tautas kultūras mantojumu. Izstādē ir skatāmi dažādu cilvēku tautastērpi un rokdarbi. Tie ir tautastērpi, kas nestāv muzeja krājumos, vai neapput lādēs mājā. Šos tērpus cilvēki velk un godam valkā. Apmeklētājiem ir iespēja redzēt skolas aušanas pulciņa pamata licējas, tautas daiļamatu meistares skolotājas Annas Logackas, skolotājas Ingrīdas Ozoliņas Zemgales un Vidzemes tautas tērpus, skolotājas Baibas Šmites Rendas tautas tērpu….

Ikkatra no viņām ar mīlestību pret savu zemi un tautu, ar īpašu piederības sajūtu Latvijai - pasūtījušas pirkušas, pašas darinājušas un valkājušas savu tērpu, un uzticējuši tos parādīt Upesleju pamatskolas audzēkņiem, darbiniekiem, vecākiem, skolas viesiem un izstādes apmeklētājiem.
Vēlamies uzsvērt katra tērpa īpašo unikalitāti caur valkātāja personību, papildinot ar iedvesmojošiem stāstiem par katra tērpa tapšanu, valkāšanu vai kādu citu notikumu saistītu ar tautastērpu.
Vēl vienu izstādes daļu veido literatūras mantojums.
Muzejā atklāta skolas bijušo un esošo pedagogu darbi.
Katrs eksponāts ir unikāls, izgatavots ar mīlestību un gaumi.

IZSTĀDI VAR APSKATĪT DARBA DIENĀS NO PLKST. 15.00-18.00
(GAIDĪSIM PAPILDINĀJUMUS)