IZSTĀDE: "NO IDEJAS, LĪDZ TĒRPAM",

Izstāde: No idejas, līdz tērpam

Upesleju pamatskolas muzejā 2019.gada oktobrī bija atklāta skolas pedagoģes Baibas Šmites IZSTĀDE: "No idejas, līdz tērpam", kurā tika izmantoti tautisko rakstu elementi ikdienas apģērbā.

Agnis Šmits fotogrāfijās fiksējis, kā tērps izceļ sievietes sievišķību.

Tas ir stāsts par katra tērpa īpašo raksturu un skanējumu.

Izstādes mērķis: Bija parādīt, ka arī mode ir laikmetīgā māksla, ka arī tai ir raksturīga dažādu mediju saplūsme un ka arī tā stāsta aktuālus stāstus.
Iegūstamās prasmes:

• Prasme veidot tērpus un tos demonstrēt
  • Modes tendences un stila izpratni
  • Tērpu konstruēšanu, modelēšanu un šūšanu
  • Aksesuāru izgatavošanu un saskaņošanu
  • Prasme attīstīt savu sapni no idejas līdz tērpam
  • Zināšanas un prasmes darboties apģērbu dizaina jomā
Baiba Šmite audzēkņus un pedagogus iepazīstināja ar apģērbu dizainera darba procesu interesantā, atraktīvā veidā, jo izstāde bija savdabīgs ceļojums. Tas sākās ar ideju, ar skici, ar auduma gabalu. Tad pārtapa tērpā, kolekcijā. Ceļš no idejas līdz tērpam nav viegls. Tas ir garš un grūts. Tomēr rezultāts pārsteidza un priecēja ne tikai modes pazinējus, bet arī tiešos patērētājus – katru no mums, kas ikdienā vēlas izskatīties neatvairāmi, oriģināli un pārliecināti. Īstenībā katra Baibas Šmites kolekcija ir iedvesmojusies no kādas reālās dzīves notikuma vai vēsturiskiem iespaidiem un šī realitāte ieguvusi šo fantastisko tēlainību. Skolotāja Baiba izšuvusi miniatūras, lai vēl īpašāk akcentētu šīs idejas simbolu un atgādinātu, ka mūsu tautas tradīcijas nav sastingušas pagātnē, bet rod jaunus izpausmes veidus un formas arī šodienā. Imidža veidošanā, Baiba piedāvāja tērpus dažādiem tēliem un komplektēja garderobi, ņemot vērā cilvēka individualitāti. Izstādes laikā bija apskatāma fotogrāfiju ekspozīcija, kas palīdzēja novērtēt foto meistara Agņa Šmita darbu. Katrs eksponāts bija unikāls, izgatavots ar mīlestību un gaumi.

Dace Lielmane: „Vienmēr priecē cilvēku spēja radīt skaistumu. Baibai izdodas ne tikai radīt, bet būt daļai no skaistuma –fotogrāfijās. Priecē Baibas spēja radīt no ikdienišķā brīnišķīgas praktiskas lietas.

Amanda Dombroska: „Skaisti, krāsaini, latviski zeltenes rokdarbi! Paldies Baibai S. par tautas tērpu izstādi – pašas rokām darināto, no pūra lādes atjaunoto, izveidoto tērpu.”

Dace Voļska: „ Savos burvīgajos darbos esi ielikusi daļiņu no savas burvestības un mūsu senču mantojuma. Lai pietiek spēka, materiālu un izdomas!”

Ieva R.:„ Mīļā, Baiba! Man vienmēr ir prieks par cilvēkiem, kas nevis tukši kuļ salmus par valstisko, patriotisko piederību, vietas sajūtām, audzināšanu un tml. lietām, taču dara reālas lietas, reālus darbus, rada vērtības. Patiess prieks, ka spēj distancēties no skarbās ikdienas, rutīnas darbā un radīt, ko īpašu, skaistu un paliekošu, kas svarīgākais! Lai vēl daudz! No sirds Ieva”

2019.gada 18.oktobrī Anita Miķelsone