“Latvijas skolas soma” atklāšanā

Sagaidot Latvijas simtgadi, skolēniem tiek dāvināta lieliska iespēja piedalīties programmā “Latvijas skolas soma”, kas ir Kultūras ministrijas iniciēts un koordinēts projekts, kura mērķis ir nodrošināt Latvijas skolēniem iespēju pieredzēt Latviju klātienē, izzināt un klātienē izpētīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programma “Latvijas skolas soma” veido būtisku Latvijas valsts simtgades svinību daļu, sniedzot ilgtspējīgu ieguldījumu brīvas, radošas un atbildīgas sabiedrības tapšanā, kuras iedzīvotāji ciena savu valsti un vēlas strādāt, lai šo cieņu apliecinātu un vairotu.

6. septembrī 4 Upesleju internātpamatskolas skolēni un 1 pedagogs piedalījās “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā, kurš notika “Arēnā Rīga”. Atklāšanas pasākumu veidoja Kultūras ministrija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un tajā piedalījās 6000 jauniešu no visas Latvijas.

Pirms koncerta dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās interaktīvās darbnīcās, meistarklasēs, baudīt iluzionista, skrečotāju, perkusionistu un citus priekšnesumus, iepazīt muzeju krātuves, fotografēties, veidot smilšu gleznas uz gaismas galdiem un satikt vienam otru.

Noslēgumā visi baudījām fantastiski iespaidīgu multimediālu koncertu „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Koncertu atklāja Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, Kultūras ministre Dace Melbārde un iniciatīvas “Latvijas skolas somas” patrons Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Koncertā uzstājās populāri mākslinieki, izdziedot, izdejojot un izspēlējot Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijas un vērtības. Priekšnesumi spilgti atspoguļoja to, ka it kā nesavienojamas lietas ļoti labi sader kopā, piemēram, kad koncertā vienlaicīgi dejoja tautumeitas un hip-hoperi vai grupas “Dagamba” pavadījumā trikus uz skatuves rādīja riteņbraucēji.

Skolēni, kuriem bija tā iespēja pieredzēt fantastisko atklāšanas pasākumu ir kā vēstneši, kuri ziņu par programmu “Latvijas skolas somu” deleģēti nest tālāk.