Mana drošība, tiesības un pienākumi

Katru gadu Upesleju internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā viesojas Valsts policija. Veiksmīga sadarbība ar Valsts policijas Salaspils iecirkņa kārtības policijas nodaļas inspektori Diānu Vilciņu notiek jau ne pirmo gadu.

Diāna Vilciņa stāstā skolēniem par viņu tiesībām, pusaudžu atbildību, drošību gan mājās, gan uz ielas utt.

Nodarbību laikā sākumskolas skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi bija ļoti aktīvi. Aktīvi iesaistījās diskusijā, bija daudz jautājumu. Kopā izanalizējām, kā jāuzvedas uz ielas, lai nenotiktu nelaimes gadījums. Skolēni tika informēti, kur un kā meklēt palīdzību krīzes situācijās (palīdzības tālruņi, psihologa pakalpojumi utt.). Izskaidroti bērnu tiesības un pienākumi, skolas noteikumi. Skolēniem tika uzdāvinātas dāvaniņas – maskas un grāmatiņas.

2018.gada septembrī Diāna Vilciņa tiekas ar 6.-9.klases skolēniem. Nodarbību laikā skolēniem tika izskaidrots, kādi ir riski publicējot privāto informāciju internētā, kā pārbaudīt, kur izmanto tavas personas datus. Kā arī kur un kā ziņot par pārkāpumiem. Skolēniem tika prezentēta informācija par Latvijas likumiem, kuri attiecas uz nepilngadīgām personām. Policijas darbiniece atbildēja uz skolēnu jautājumiem, kā arī uzdāvināja burtnīcas ar policijas logotipu.
Oktobrī un novembrī nodarbību laikā pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem un 1.-2.klasess skolēniem tika prezentēta spēle par drošību mājās, skolā, uz ielas. Tika uzdāvinātas krāsojamās grāmatas “Veiklā zaķēna dzimšanas diena”.

2019.gada janvārī pirmskolas izglītības iestādes audzēkņiem tika izskaidrots, kā jāuzvedas uz ielas ziemas laikā, lai nenotiktu nelaimes gadījums, kā jāģērbjas ziemas laikā. Ar bērniem tika pārrunātās arī citās tēmas – kā jāuzvedas veikalā, mājās, ko darīt, ja mājās viens pats, bet kāds klauvē pie durvīm utt. Policijas darbiniekiem palīdzēja runcis Rudis.
Pamatskolas skolēniem martā tika novadīts nodarbību cikls par Mobingu un Administratīvo atbildību. Skolēniem tika prezentēta informācija par Mobingu un Latvijas likumiem, kuri attiecas uz nepilngadīgām personām, kā arī tika izskaidrots, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās.

Sociālais pedagogs Jeļena Borhova