Mentor Latvia

Jau trešo gadu Upesleju internātpamatskola – rehabilitācijas centrs sadarbojas ar bezpeļņas nevalstisku organizāciju “Mentor Latvia”, kas Latvijā darbojas kopš 2011. gada.

Tās galvenais mērķis ir sniegt emocionālu atbalstu un veicināt jauniešu labklājību, kuri bērnībā nav izjutuši un iepazinuši ģimenes sadzīvi un rūpes. “Mentor Latvia” sadarbojas ar SEB banku, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Starptautiskās Mentor un “Mentor Zviedrija” organizācijām.

Organizācijas uzdevums ir atbalstīt jaunos cilvēkus, atrodot viņiem piemērotas atbalsta personas – mentorus, kuri palīdz jauniešiem iepazīt veselīgu dzīvesveidu, sniedz iespēju iesaistīties aktivitātēs, iepazīt reālas dzīves situācijas, sagatavoties patstāvīgai dzīvei praktiski un psiholoģiski.

Mentors jeb padomdevējs ir atbalsta, uzticības persona vecumā no 25 gadiem, kas sniedz atbalstu jaunietim, uzklausot viņu, pavadot kopā laiku dažādās sabiedriskajās aktivitātēs un palīdzot jaunietim labāk sagatavoties patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Skolēniem tika sniegts emocionāls un praktisks atbalsts, derīgi padomi sadzīves situāciju risināšanai. Skolēni uzlabo saskarsmes spējas, gūst iespēju paplašināt savu redzesloku un stiprināt pārliecību par savām spējām.
Laika posmā no 2016.g.-2019.g. programmai tika pieteikti 26 Upesleju internātpamatskolas - rehabilitācijas centra skolēni no 6.-9.klases. Mentorprogramma ilgst vienu gadu, mentoram un jaunietim tiekoties divas reizes mēnesī.

Mentorpāris brīvo laiku pavada saskaņā ar savām interesēm. “Mentor Latvia” atbalstītāji sniedz iespēju apmeklēt teātri, hokeja spēles, izstādes un kino. Skolēni piedalās pasākumos (reizi divos mēnešos).
2018.gada 6.decembrī pasākums tika organizēts Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācijas centrā. Kopā ar Mans Rimi Gardēži un šefpavāru Normundu Baranovski 6.-9.klases skolēni gatavoja pamatēdienu un desertu. Rezultātā tapa salāti, spageti ar saldo krējumu, vistu un garda kūka.
Liels paldies Mentorprogrammas vadītājai Janai Priedniecei!

Sociālais pedagogs J.Borhova