Nodarbība Saldējuma meistara darbnīca

15. oktobrī programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros pie mums viesojās ,,Ikšķiles saldējums’’. 72 skolēniem no 1.-5.klasei bija iespēja iepazīt uzņēmuma dizaina materiālu izstrādes procesu

uzzināt, kādēļ dizaina materiāliem ir tik liela nozīme pārtikas ražošanas industrijā, uzzināt par saldējuma ražošanas vēsturi un attīstību Latvijā, piedalīties saldējuma gatavošanas meistarklasē jaunās garšas izveidošanā "Mana Latvija’’

Skolēni piedalījās degustācijā, kur viņiem bija jāuzmin, no kā gatavots melnais saldējums. Kopumā tika nogaršoti četri dažādi sorbetu veidi. Skolēni ar interesi vēroja, kā pavārs gatavo saldējumu uz vietas. Kā garšīgākais viņiem likās tikko pagatavotais saldējums ar zemenēm.
Klasē pārrunājot, kas palika atmiņā no šī pasākuma, lielākā daļa, minēja pilsdrupas, kas atrodas Ikšķilē -Daugavā uz saliņas. Daži pat izteica vēlmi aizbraukt uz Ikšķili un redzēt šīs pilsdrupas, bet citi skolēni priecājās par saldējumu dizainu, kas bija izmantots apģērbiem un apaviem. Pēcpusdienas cēlienā skolēni zīmēja savu sapņu saldējumu.
2.klases skolotāja I.Ozoliņa