Es par dzīvi bez atkarībām

Nodarbību cikls “Es par dzīvi bez atkarībām”

(sadarbībā ar biedrības,, Esi brīvs’’ specialistu E.Caicu)

Upesleju internātpamatskola – rehabilitācijas centrs veiksmīgi sadarbojas ar biedrības Esi  brīvs! speciālistiem.

Biedrība Esi brīvs! dibināta 2007.gada pavasarī, turpinot jau 2005.gadā uzsāktās sociālās kampaņas Esi brīvs! izglītojošo darbību Latvijas skolās. 

Biedrības mērķis ir uzrunāt jauniešus, viņu vecākus, skolotājus un sabiedrību kopumā, popularizējot uzskatu, ka būt brīvam no jebkādām atkarībām ir stilīgi un daudz interesantāk nekā tad, ja esi atkarīgs no šķietami patīkamām vielām un procesiem

.
Latvijas Republikas Finanšu ministrija 2008.gada 8.maijā biedrībai Esi brīvs! piešķīra sabiedriskā labuma organizācijas statusu.
Nodarbības 5.-8.klases skolēniem vadīja biedrības Esi brīvs! speciālists, psihologs Edgars Caics. Ar skolēniem tika veiktas diskusijas par atkarībām, atkarības veidiem, sekām utt.


Ar 3.-4.klases skolēniem tika izrunāts, ko nozīme “Procesu atkarība”. Procesu atkarība ir salīdzinoši jauns atkarību veids, kas saistīts ar pārlieku aizraušanos ar azartspēlēm, jaunajām tehnoloģijām un citām nodarbēm. Kādēļ šīs nodarbes izraisa atkarību? Tādēļ, ka to laikā cilvēkam rodas pozitīvas emocijas, kuras viņš neprot iegūt ikdienas dzīvē vai saskarsmē ar saviem līdzcilvēkiem. Līdz ar to cilvēki arvien vairāk laika pavada spēlējot, čatojot vai sūtot īsziņas, un nespēj bez tā vairs dzīvot. Ar skolēniem tika veikta diskusija par drošību un riskiem sociālajos tiklos. Skolēniem tika izskaidrots, ka ievērot “konfidencialitātes principu”, pasargāt sevi no personīgas informācijas izplatīšanu sociālajos tīklos utt. Tika radīta prezentācija.

Sociālais pedagogs Jeļena Borhova