Par zīmēm, simboliem un zīmoliem

9. klasei bija dota iespēja doties uz Latvijas nacionālo bibliotēku programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros. Bijām pirmo reizi tik lielā ēkā, kur gide stāstīja par Latvijas Nacionālās bibliotēkas pamatuzdevumu, nacionālās literatūras krājuma veidošanu un glabāšanu.

Bibliotēkā ir vairāk nekā 4 miljonu grāmatu. Lielais grāmatu apjoms aptver visas zinātņu nozares ar pamatprofilu humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Bibliotēkas lasītājiem pieejami arī speciālie krājumi ― retās grāmatas, rokraksti, Letonikas un Baltijas centra kolekcijas, māksla un mūzika, skaņu ieraksti, attēlizdevumi, sīkiespieddarbi, kartes.

Tika dota iepēja piedalīties nodarbībā ,,Mana zīme manā logā’’- par zīmēm, simboliem un zīmoliem.
Mācību nodarbībā iepazinām un izzinājām Virtakas ieža zīmju simbolisko nozīmi. Meklējot saistību mūsdienu zīmēm un simbolu līdzību ar senajām zīmēm, iepazinām zīmolu veidošanas pamatus, skolēni veidoja savas dzimtas zīmolu, prezentēja to klases biedriem, pamatojot tā simbolisko nozīmi. Nodarbībā skolēni attīstīja radošumu, prezentācijas un argumentācijas prasmes.
9. klases skolnieks Kristaps Mūrnieks