Puzuru veidošana zaķēnu grupā

2018. gadā no 26.11. līdz 07.12.

(2.nedēļas) zaķēnu grupā ar mērķi izrotāt grupas telpas pirms Ziemassvētkiem tika darināti puzuri. Bija aicināts ikviens, kas vēlējas izveidot Ziemas saulgriežu rotājumus, katru dienu no plks.17.00 līdz 18.45. Darbnīcu vādīja Svetlana Bangere.

Puzuru veidošana ir smalks un darbietilpīgs process. Sākumā tika savāktas niedres upes krastos. Pēc niedru ievākšanas tās bija jānotīra no apvalkiem un lapām. Šīs process mums kopā ar mammām aizņēma 3 vakarus. Nākamais posms – sagriezt pēc noteiktiem izmēriem (20, 10 un 5 cm). Līdz 1. nedēļas beigām salmiņi bija sagriezti.


Otrajā nedēļā pēc parauga mūsu mammas izveidoja daudz puzura pamatmoduļu, kurie sastāv no 12 elementiem. Mammas tika iepazistinātas ar puzuru simbolisko nozīmi. Dažas mammas paņema darbu uz mājām un nesa jau gatavus moduļus.

Bērni visu procesu novēroja un arī palīdzēja – ja kādi nogriezti salmiņi lidoja prom, bērni nesa tās, šķīroja salmiņus pēc lieluma, lika attiecīgajā glāzē. Bērniem patika spēlēties ar salmiņiem, veidot mājas dzīvniekiem, kā arī veidot no plastilīna savus mazus puzurus (saule).