Robotikas nodarbība

16. janvāris bija laimīga diena Upesleju pirmsskolas iestādes sagatavošanas grupas

bērniem. Viņiem bija iespēja pašiem no lego klucīšiem uzbūvēt Robotu, dod tam vārdu, planšetdatorā programmēt robota darbības un tad izmēģināt
kā viņš darbojas, kustas un klausa pavēlēm.

Tā bija iedvesmojoša, aizrautīga un ļoti interesanta nodarbība gan zēniem, gan meitenēm. Pārsteidza cik 5 un 6 gadus veci bērni ātri aptver kā skolotājas, uz tāfeles, rādīto tehnoloģiju soli pa solim izpildīt patstāvīgi saliekot kopā robotiņu. Bērni ļoti viegli uztvēra arī kā darboties datorā, programmējot darbības ķēdi. Visbeidzot bērnu sajūsma aplipināja arī pieaugušos, kad šie robotiņi sāka braukāt pa grīdu.
Šī iespēja bija pateicoties mūsu skolas Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta ‘’Scientists ar Work’’ ( ‘’Zinātnieki darbā’’) īstenošanai un SIA “ROBO HUB” progresīvai robotikas apmācībai.