Stāstnieki, skaļie lasītāji un vispār – lasītāji

Pasaulē ir tikai kādi divi miljoni cilvēku, kuri runā, lasa un raksta latviski. Uz lielo valodu fona – mēs esam unikāli. Un mūsu valoda – saudzējama un sargājama.

28. novembra tumšajā novakarē Upesleju pamatskolas kamīnā dega uguns un kopā pulcējās latviešu tautas pasaku stāstnieki un klausītāji. Atverot tautas pasaku brīnumaino lādi, mēs godinājām mūsu pasaku vācēju Pēteri Šmitu, kura 150. gadadiena iekļauta UNESCO 2018.-2019. gada svinamo dienu kalendārā, atzīmējot viņa darbību ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mēroga kultūras un izglītības attīstībā.

Savukārt 12. decembrī tikāmies ar Ulbrokas vidusskolas audzēkņiem Stopiņu novada skaļās lasīšanas sacensībā, lai izvēlētos labāko lasītāju, kurš pārstāvēs novadu nākamajā – reģionālajā sacensībā. Žūrijai – Stopiņu novada izglītības darba speciālistei Vijai Tomiņai, Ulbrokas bibliotēkas vadītājai Daigai Brigmanei un Upesleju dienas centra vadītājai Sandrai Briškai - nebija viegli izvēlēties vienīgo sacensības uzvarētāju. Un talkā nāca klausītāju balsojums. Par sacensības uzvarētāju kļuva Ulbrokas vidusskolas 6. klases skolniece Olīvija Volka. Lai veicas nākamajā sacensības kārtā!

Bibliotekāre: Gunta Bruģētāja