Ziemassvētku izstāde

4.decembrī 2019.gadā Upesleju pamatskolas muzeja telpā izstāde: "Ziemassvētki klāt"

Ziemassvētku un Jaunā gada pastkartes, rokdarbi, apģērbi, Adventes vainagi.
Līdz ziemassvētkiem izstādi var apskatīt: darba dienās no 15.00 -17.00

Izstādes mērķis:

Radīt gaišu Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu. Iepazīstināt muzeja apmeklētājus ar Ziemassvētku atzīmēšanas tradīcijām. Parādīt svētku emocionālo un simbolisko nozīmi cilvēku dzīvē.
Krāšņu ietērpu māksliniece, meistarīga rokdarbniece, skolotāja Iveta Starta, kura pārzina ļoti daudzas tehnikas (adīšanu, tamborēšanu, šūšanu u.c.). Autorei ir daudz darinātu darbu – auduma gabaliņi saudzīgi, rūpīgi, smalki un precīzi, ar lielu mīlestību un sirds siltumu salikti, sašūti kopā, radot sajūtām un asociācijām bagātas noskaņas praktiski pielietojamos darinājumos.
Priecē skolotājas Guntas Rutkastes simegrāfijas tehnikā darinātās apsveikuma kartiņas. Pašdarinātas apsveikumu kartiņas izceļas ar augstu personisku ieguldījumu un ir kaut kas vairāk nekā tikai vienkāršs Ziemassvētku apsveikums. Saņemt svētkos apsveikumu ar personīgu vēstījumu, attieksmi un ieguldījumu tā radīšanā ir daudz patīkamāk nekā tikai virtuālu sūtījumu.
Skolotāja Baiba Šmite darinājusi vainagus. Adventes vainagi simbolizē mūžību, nemirstību un gaismu. Lai gaidīšanas laiku padarītu brīnumaināku, neiztrūkstoša Adventes sastāvdaļa ir īpašie vainagi, kas ir viena no senākajām Ziemassvētku tradīcijām pasaulē. Pašu darinātām lietām ir sava, īpaša enerģija!
Pašu rokām gatavots Adventes vainags ir ļoti simbolisks darinājums. Tas ir ģimenes vienotības talismans, kurā ir iepīta saskaņa, mīlestība, prieks un uzticība, sveces liesma — ģimenes pavarda siltums, garīgums, dzīvība.
Pienācis jau decembris, varam sākt domāt par Ziemassvētkiem un baudīt šo svētku gaidīšanas laiku .

skolotāja Anita Miķelsone