Rehabilitācija

Skolas medicīnas darbinieki nodrošina kvalificētu medicīnas aprūpi visu diennakti un veselības profilakses pasākumus atbilstoši katra skolēna individuālajām vajadzībām.
Lai nodrošinātu skolēnu rehabilitāciju, veselības profilaksi un imunitātes nostiprināšanu, katram skolēnam tiek izstrādāts individuāls rehabilitācijas plāns, kura realizēšana notiek pieredzējušu speciālistu vadībā:

Skolas galvenā ārste pārrauga skolēnu veselības stāvokli, konsultē skolēnus skolēnu vecākus ārstniecības jautājumos, norīko nepieciešamās procedūras un ārstu-speciālistu konsultācijas, sadarbojas ar ārstniecības un rehabilitācijas iestādēm.

Rehabilitologs, izvērtējot katra skolēna veselības karti, izstrādā individuālo rehabilitācijas plānu; pārrauga rehabilitācijas pasākumu gaitu, nepieciešamības gadījumā koriģējot rehabilitācijas pasākumu apjomu un virzienu.

Fizioterapeits – pēc rehabilitologa norīkojuma izveido katram skolēnam atbilstošu fizioterapeitisko pasākumu kopumu, strādā ar katru skolēnu pēc nepieciešamības individuāli vai grupā, sadarbojas ar internāta skolotājiem un skolēna vecākiem, izglītojot par skolēnam patstāvīgi veicamajiem vingrinājumiem, mācību un darba apstākļu organizēšanas optimālajiem apstākļiem. Sadarbībā ar masieri izvērtē nepieciešamo masāžas veidu un kursa ilgumu. Sertificēts fizioterapeits skolēniem ar kustību traucējumiem terapijā izmanto slingus.

Masieri – pēc rehabilitologa un fizioterapeita norādēm veic dažādu ķermeņa daļu un muskuļu grupu masāžu: muguras masāžu, krūšu kurvja masāžu, plecu joslas masāžu un apkakles zonas masāžu. Papildus klasiskajai masāžai skolēniem tiek nodrošināta hidromasāžas vanna visam ķermenim vai tikai kājām un pēdām.

Skolas medicīnas māsas – nodrošina regulāru medikamentu lietošanas plāna nodrošināšanu skolēniem, kuriem to noteicis ārstējošai ārsts, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, veselības profilakse un rehabilitācijas pasākumu organizēšanu individuāli vai grupās: sāls istabas procedūras (speleoterapija), skābekļa kokteiļi, audio relaksācija, fitoterapija, tematiskas nodarbības par higiēnas jautājumiem.

Rehabilitācijas procesā uzlaboto veselības stāvokli un fizisko formu skolēniem ir iespēja nostiprināt fakultatīvajās un interešu izglītības nodarbībās: koriģējošajā vingrošanā, ritmikā, nūjošanā, alpīnismā, galda spēļu, stājas korekcijas un trenažieru nodarbībās, peldēšanas nodarbībās, handbolā un karatē nodarbībās.

Fizioterapija

Šo procedūru piemērojam pie mugurkaula un kustību – balsta aparāta slimībām, t.s. bērniem ar iegūtām un iedzimtām kaulu un locītavu deformācijām, slimībām, traumām un to sekām, koriģējam plakano pēdu, stājas traucējumus, uzlabojam bronhiālās astmas slimnieku veselības stāvokli. Ar speciālu vingrinājumu palīdzību tiek nostiprinātas muskuļu grupas, kas stabilizē locītavas, mazina muskuļu disbalansu, uzlabo koordinācijas spējas, elpošanas un sirds-asinsrites sistēmas funkcionālās spējas.

Izmanto medicīnisko teipošanu stājas korekcijai, iekaisuma mazināšanai, traumu ārstniecībai, slinga terapija. Šī terapija ir pilnīga diagnostikas, aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam ar mērķi panākt pastāvīgu muskuloskeletāro traucējumu uzlabošanos. Šis modelis balstās uz mūsdienu aktīvās ārstniecības un rehabilitācijas pamatelementiem.

Nūjošana

Nūjošana

Šī nodarbe veicina krūšu kurvja muskulatūras attīstību, uzlabo sirds darbību, palielina plaušu elpošanas spējas un organisma apgādi ar skābekli. Tā rezultātā tiek veicināta vielu maiņa organismā, palielinās fiziskā noturība un mazinās nogurums, uzlabojas smadzeņu darbība un skolēna garīgās spējas.

Haloterapija (sāls istaba)

Haloterapija (sāls istaba)

Procedūras laikā ieelpotie sāls joni nosēžas elpošanas ceļos un no bronhu gļotādas asinsvadiem nonāk plaušu asinsritē, un tiek iznēsāti pa visu organismu. Šīs procedūras rezultātā pazūd vājums un galvassāpes, uzlabojas miegs, uzlabojas elpošanas ceļu veselība, normalizējas asinsspiediens, attīrās āda.

Masāža

Masāža

Skolā izmanto klasisko masāžu. Masieris iedarbojas ar savām rokām uz organismu lokāli, bet rada reakciju ne tikai roku pielikšanas vietā, bet caur humorāli reflektoriem procesiem regulē galvas un muguras smadzeņu darbību, kā rezultātā tiek mobilizēti organisma aizsargmehānismi, mazinās iekaisums, sāpes, kā arī uzlabojas vielmaiņa, iestājas nomierinošs efekts.

Logopēda nodarbības

Logopēda nodarbības

Tā ir speciālās pedagoģijas nozare. Darba virzieni ir runas korekcija un attīstība, motorikas korekcija, atmiņas, uztveres un uzmanības attīstīšana.

Ūdens procedūras

Ūdens procedūras

Pērļu vannas iedarbojas nomierinoši, normalizē arteriālo asinsspiedienu, veicina asinsriti, locītavu kustīgumu, noņem muskuļu sasprindzinājumu, mazina sāpes, stabilizē nervu sistēmu un atvieglo elpošanu. Vannām var pievienot skuju ekstraktus, kas pastiprina ārstniecisko efektu.

Skābekļa kokteiļi

Skābekļa kokteiļi

Palielina skābekļa daudzumu organismā, uzlabo vielu maiņu un palielina fiziskās un garīgās spējas.

Medicīnas darbinieki

Ārsts-rehabilitologs

Rita Seske
Tālr. +371 67956563

Vecākā medmāsa

Lilita Lazdiņa
Tālr. +371 67956563

Fizioterapeits

Marta Skudra
Tālr. +371 67956563

Ārsts psihiatrs

Jānis Bojārs
Tālr. +371 67956563

Jums ir jautājumi par mūsu mācību iestādi?

Lūdzu, sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk!

Vaicā mums