2024. gada aktualitātes

2024. gada svarīgākie notikumi Upesleju sākumskolā

Getliņi eko par atkritumu šķirošanu. 9.un 12. janvāris

Janvāris, 2024

Visā Latvijā no 2024.gada janvāra ir obligāta bioloģisko atkritumu šķirošana. Lai noskaidrotu, kas ir bioloģiskie atkritumi, ko drīkst mest brūnajā konteinerā, pie mums skolā viesojās pārstāve no Getliņi Eko.

Nodarbības  laikā bērni no pirmsskolas sagatavošanas grupām un Skolas 1. – 5.klases uzzināja par BIO atkritumu – pārtikas produktu un ēdienu pārpalikumu, dārzu, telpaugu un citu organisko atkritumu – šķirošanu.

Lektore,  bērniem saprotamā valodā, spēles veidā un skatoties video izstāstīja par svarīgāko bio atkritumu šķirošanā, vienlaikus uzsverot šādas rīcības ieguvumus gan personiskā, gan kopējās sabiedrības līmenī.

Projekta “Indukcijas gada atbalsts jaunajiem pedagogiem pēc skolotāja kvalifikācijas iegūšanas” dalībnieku viesošanās Upesleju sākumskolā.

Janvāris, 2024

Latvijas Universitāte šajā mācību gadā īsteno ESF+ projektu “Indukcijas gada atbalsts jaunajiem pedagogiem pēc skolotāja kvalifikācijas iegūšanas”.

Projekta mērķis ir  sniegt indukcijas gada atbalstu pedagoģijas studiju absolventiem pirmajā gadā pēc studiju pabeigšanas, lai nodrošinātu viņu tālāku iekļaušanos izglītības iestādes vidē un veicinātu palikšanu pedagoga profesijā. Upesleju sākumskolas pirmsskolas skolotājas Līga Čerpinska un Valērija Iļjina piedalās šajā projektā, lai padziļināti pilnveidotu savas zināšanas. Dalībnieki profesionālās kompetences pilnveides programmā apgūst 120h apjomā “Speciālā un iekļaujošā izglītība” vai “Tehnoloģiju bagātināts mācību process vispārējā izglītībā”.

Dalībniekiem tiek sniegts nepieciešamais atbalsts profesionālās pilnveides grupu ietvaros. Nodarbības notiek klātienē, katru reizi viesojoties kādā no dalībnieku darba vietām. Savu profesionālo pilnveides grupu Līga un Valērija 1.decembrī uzņēma Upesleju sākumskolā. Šajā tikšanās reizē grupas kuratore, Ozolnieku PII vadītāja Laura Klegere – Dortāne un citi grupas dalībnieki vēroja Valērijas un Līgas vadītās rotaļnodarbības, dalījās savā refleksijā un apguva efektīvas mācību metodes.  Nodarbības ilga visu dienu no plkst. 9.00 līdz 15.00 darbojoties gan praktiski, gan apgūstot teorijas zināšanas.

Projekta dalībnieki apskatīja Upesleju sākumskolas grupu telpas, viesojās medicīnas korpusā, kur varēja apmeklēt sāls istabu un veselības stiprināšanai nogaršot skābekļa kokteiļus.  Projekta dalībnieki, PII skolotājas un kuratore, ir ļoti pateicīgas par viesmīlīgo un īpašo uzņemšanu Upesleju sākumskolā.

Pii skolotāja Līga Čerpinska.