top of page
bgImage

2023. gada aktualitātes

 2023. gada svarīgākie notikumi Upesleju sākumskolā

Labdarības Tirdziņš  2023.gada decembris

Decembris, 2023

 

Upesleju sākumskolas pirmsskolā nu jau otro reizi notika labdarības tirdziņš ar mērķi ziedot Bērnu slimnīcas fonda projektam "Drosmes kaste" (https://www.bsf.lv/lv/ziedot/kam-ziedot/drosmes-kastes) Tirdziņam jau ir savi uzticīgie dalībnieki, kuri sagādāja svētku noskaņu ar saviem darinājumiem un ražojumiem - rokdarbiem, apģērbiem un Ziemassvētku gardumiem.

Omulīgā novakarē bērni pavisam žigli varēja saģērbties mājupceļam, ja tas ved caur tirdziņu.


Kopā saziedoti 249.70 eiro. Labais vairo labo! Mazajiem slimnīcā pirms procedūrām vai ārstnieciskām manipulācijām sirsniņas pavisam satrauktas, bet Drosmes kastē slimnieciņi var atrast kādu mierinājumu un varbūt pat iegūt jaukas atmiņas par ārstēšanos. Vēlam veselību mūsu bērniem, bet, ja gadīsies būt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, ziniet, Drosmes kastē ik viens mazais pacients varēs atrast balvu par pacietību un drosmi. Pacientu pieredzes projektu koordinatore Renāte Bikova, nogurusi no darbiem, bet allaž laipna un smaidīga saņēma mūsu sagādāto drosmes kasti un sūta laba vēlējumus ik vienam, kurš ziedoja.


Uz tikšanos tirdziņā nākamo Ziemassvētku gaidīšanas laikā! Aicinām gatavoties un piedalīties, tā bērniem rādot, ka esam dodoši, līdzjūtīgi, ka iesaistāmies un veidojam pasauli labāku.
Tirdziņa organizatore pirmsskolas skolotāja Līga Circene.
 

Labdarības Tirdziņš  2023.gada decembris
Labdarības Tirdziņš  2023.gada decembris

Skaista mana tēvu zeme

Decembris, 2023

 

Šogad grupas “Ezīši” bērni novembra mēnesi pavadīja patiesi patriotiski.

Godinot Latvijas valsts brīvību, Lācplēša dienā bērni un viņu vecāki tika aicināti kopīgi iedegt svecītes 11.novembra krastmalā, Rīgā.


Lai godinātu Latvijas neatkarību, valodu un kultūru, grupas bērni, pedagogi un daži vecāki devās uz Rīgu. Šoreiz ar sabiedrikso transportu. Turp ceļā vēl nenojautām, cik bērni ir kļuvuši lieli un patstāvīgi. Nu, varam būt droši doties kopā tādos braucienos arī nākotnē.  


Rīga! Kas to Rīgu daudzināja? Nu, protams arī Ezīši.


Vispirms bērni nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa. 


Lai iepazītu Latvijai nozīmīgus kultūrvēsturiskus objektus un vietas, “Ezīši” iepazina un kaut ko arī uzzināja par Latvijas Nacionālo operu un baletu, Pulvertorni, Zviedru vārtiem, Latvijas Saeimu, Rīgas pili, Doma laukumu, Rātsnamu, Melngalvju namu, Pēterbaznīcu un protams izstaigāja burvīgās, šaurās Vecrīgas ieliņas ar intersantajiem nosaukumiem, kurus dažs jau varēja izlasīt un noprast, kas tad tur sen senos laikos ir noticis.


Būšana Pēterbaznīcas tornī deva bērniem iespēju ieraudzīt Rīgu no putna lidojuma skatpunkta, bet došanās cauri Vecrīgai, pabūt līdz šim neiepazītos Rīgas pagrabos. Par ko liels paldies restorāna “Rozengrāls” personālam! 


Un kā bez pavārīšu sagatavotajām pusdieniņām. Tās bija tik apetelīgas Bastejkalna virsotnē!


Nekas tā patīkami nenogurdina, kā laba pastaiga un kaut kā jauna izzināšana! Miegs gan maziem, gan lieliem ir bijis vareni labs!


Skaista ir tā mūsu Tēvzemīte! Un par to paldies un mums visiem!

Grupas “Ezīši” skolotāja Iveta
 

Tēvu zeme_edited
Tēvu zeme 2_edited
Tēvu zeme 3_edited
Tēvu zeme 4
Tēvu zeme 5
Tēvu zeme 6

"Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās

Novembris, 2023

 

Upesleju pirmsskolas grupas oktobra mēnesī realizēja neparastu projektu. Katra grupa izvēlējās kādu vietu vai  valsti, kuru iepazina un noslēgumā savas zināšanas prezentēja pārējām grupām.

Tā mēs, “Taureņu” grupā, iepazinām Itāliju un tās pilsētas. Apskatījām kā mazie Taurenīši cepuši picas un kādi tik makaroni ir atrodami Itālijā. Cilvēkiem tur patīk karnevāls, tāpēc viņi nēsā sejas maskas.


“Lācēnu” grupa bija pārvērtusies par Āfrikas džungļiem, kur dzīvo dažādi zvēri. Tur varēja satikt arī āfrikāņu zēnus un meitenes, kuriem patīk sist bungas un dejot. Viņi mūs iepazīstināja ar ļoti eksotiskiem augļiem – kaktusa, dragona augli;  pasifloru, līčija u.c. 


Uz karalisko pieņemšanu mūs gaidīja “Pelīšu” grupā. Pie durvīm stāvēja bargs bruņinieks, kurš izvērtēja kuru un kad laist iekšā pie karaļa Artūra. Karalis nopietni un domīgi sēdēja savā tronī un blakus viņam bija daudz princešu. Savukārt trīs policisti sargāja angļu smalko porcelānu. Visu mēnesi Pelēni savā grupā cepa smalkmaizītes un dzēra tēju kā īsteni angļi.


Pārsteigums mūs gaidīja “Ezīšu” grupā. Noslēpumainā pustumsā, ar “ugunskuru” centrā un totēmu kalnā... mēs ieraudzījām drosmīgus, bet nerunīgus indiāņus. Tikai tad, kad viņi noskaidroja, ka esam nākuši ar mieru, viņi kļuva viesmīlīgi. Pacienāja mūs ar dažādiem ēdieniem no kukurūzas.


Savukārt “Lapsēnu” grupā mūs sagaidīja ragana ar saindētu ābolu no pasakas “Pelnrušķīte”. Izrādās šajā grupā tagad dzīvo dažādi multfilmu varoņi. Atpazinām Makvīnu, Mikipeli, Elzu, un citus iemīļotus varoņus. 


Spānija “Bitīšu”grupā žilbināja ar sauli un sarkaniem tērpiem. Ar “vilcieniņu” varēja izbraukt visu “valsti” un iepazīt tā simbolus, piemēram: pludmales, ģitāru, futbolu...


“Zaķīšos” bija eksotiskā Indija. Ar īpašām smaržām, garšām, tērpiem, dejām. Pavisam cita pasaule! Viņiem bija sagatavots  interesants uzdevums – mandalas krāsošana un “rokas” tetovēšana.


Bērniem patika iejusties “tūristu’ lomās un trijās dienās apceļot pasauli!


Rakstu sagatavoja pirmsskolas skolotāja Sanita Tošena

“ Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās
“ Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās
“ Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās
“ Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās
“ Apkārt pasaulei” tepat Upeslejās

Raksts par Eiropas Savienības ERASMUS + programmas pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projekta “The next level!” (projekta nr. Nr. 2023-1-LV01-KA122-SCH-000145675) aktivitāti Turcijā

Oktobris, 2023

Eiropas Komisijas Digitālās izglītības rīcības plānā ir uzsvērta Eiropas Savienības mērogā paredzētā prioritārā loma pedagogu digitālās kompetences pilnveidei (Eiropas Savienības Padome, 2022), lai veicinātu pedagogu prasmi efektīvi izmantot digitālās tehnoloģijas un informācijas un komunikācijas tehnoloģijas izglītībā, paaugstinot digitālo kompetenci un pielāgojoties straujajai tehnoloģiju attīstībai. Digitālās prasmes mūsdienās ir nepieciešamas ikvienam, jo digitālās iespējas rada neierobežotu potenciālu attīstīt savu konkurētspēju darba tirgū un izglītībā..

Upesleju sākumskolas vadība un pedagogi turpina iesaisti Erasmus+ projektos, kuru ietvarā ir arī digitālo prasmju pilnveide. Eiropas Savienības ERASMUS + programmas pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projekta “The next level!” (projekta nr. Nr. 2023-1-LV01-KA122-SCH-000145675) ietvaros no 17.10.2023-25.10.2023. Upesleju sākumskolas direktore Irēna Frankoviča, pedagogi Iveta Griķe, Līga Circene, Valērija Iļjina un psiholoģe Zane Gulbe devās uz Turciju, Antāliju, lai tālākizglītības mācību centrā CEKDEV International Education and Development Academy Yeni Emek Mah. Ceyhan Caddesi, tālākizglītības mācību ietvaros apgūtu digitālo rīku, platformu un to risinājumu pielietojumu macību procesā, sekmējot izglītojamo ne vien zināšanu, prasmju un kompetenču attīstību, bet arī radošumu un digitālo pratību, kas ir neatņemama 21. gs. gan sabiedrībā, gan izglītības procesā – pedagogiem un izglītojamajiem. Digitālā prasme ir ierindota to astoņu pamata prasmju skaitā, kas ir definētas mūžizglītības kontekstā. Latvijas digitālās transformācijas turpmākā attīstība ir atspoguļota dokumentā “Par Digitālās transformācijas pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam”, kas ir apstiprināts Ministru kabinetā 2021. gada 7. jūlijā (Ministru kabinets, 14.07.2021.). 


   Mācību ietvarā tika apgūti ne vien digitālie rīki (Word Art, Padlet, Voki, Canva, platforma freeonlinesurveys.com, graffity fonts (graffity maker) - fontmeme.com, Educaplay, Edpuzzle, Kahoot, Quizlet), bet arī fokusēts katra rīka pielietojums mācību procesā,  kā arī vairāku rīku kombinēšana satura efektivitātes paaugstināšanai. Tika praktizēta uzdevumu ar digitālo saturu veidošana un izmēģinājums, lai kopā ar kolēģiem un mācību satura pasniedzēju diskutētu par katra rīka, platformas un metodes pielietojuma efektivitāti, funkcijām un lietderību mācību procesā.


Tika apmeklēts arī “DOKUMAPARK” parks, kas ir multifunkcionāls parks/kultūras centrs, kurā atrodas vairāki muzeji, kurā pedagogiem bija uzdevums izveidot aktivitāšu plānu mācību procesa ietvaros vienas dienas aktivitātēm kādas konkrētas tēmas apguvē, iesaistot arī digitālos risinājumus.

Rakstu sagatavoja: Upesleju sākumskolas psiholoģe Zane Gulbe

36cc38d6-cf8d-4d70-bdbc-535805b96992
CEKDEV İSİMLİ LOGO RESİM
erasmus-header

NVVST koordinatoru tikšanās 25.05.2023.

Maijs, 2023

Noslēdzot mācību gadu 25.maijā Upesleju sākumskolā viesojās Nacionālā Veselību veicinošu skolu tīkla 20 koordinatori no visas Latvijas.

Upesleju sākumskola Veselību veicinošu skolu tīklā darbojas jau no 2016.gada un piedāvā saviem skolēniem un pirmsskolēniem visa mācību gada garumā dažādas aktivitātes, kas veicina gan fizisko gan mentālo veselību. Kopā ar NVVST pārstāvjiem un SPKC pārstāvjiem tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Upesleju sākumskolu.

Šī gada tēma - fizisko aktivitāšu veicināšana un ar to saistītā traumatisma profilakse izglītojamajiem. Vizītes laikā NVVST pārstāvji dalījas ar saviem statistikas datiem par bērnu traumatismu, savukārt SPKC pārstāvji iepazīstināja ar aktuālajiem pētījumu datiem fizisko aktivitāšu un traumatisma jomā skolēniem, kā arī informēja par pieejamajiem informatīvajiem materiāliem, kas saistīti ar fizisko aktivitāšu veicināšanu un traumatisma profilaksi.

 

Ulbrokas sporta kompleksa sporta darba organizators Edijs Bērziņš klātesošos iepazīstināja ar aktīvā sporta iespējām Ropažu novada Stopiņu pagastā. Upesleju sākumskolas direktore Irēna Frankoviča un direktores vietniece izglītības jomā, sniedza informāciju par veselību veicinošajām aktivitātēm, kuras pieejamas skolā, par ikdienas darbu veselības veicināšanā un drošības nodrošināšanu iestādē un tās apkārtnē. Viesus ar nelielu koncertu iepriecināja “Pelēnu” grupas izglītojamie. Tālāk tika nodrošināta ekskursija pa iestādi un āra teritoriju, lai iepazītos ar skolēnu iespējamām aktivitātēm starpbrīžos spēlējot grīdas un sienas spēles, iepazīties ar pirmsskolas aktivitāšu āra laukumiem un iekoptajām puķu un dārzeņu dobītēm.

Bija iespēja iejusties izglītojamo lomās iesaistoties aktivitātēs – sāls istabas apmeklējums, skābekļa kokteiļu un medicīnas korpusa aprīkojuma iepazīšana, nūjošanas nodarbība, relaksācijas telpas un atbalsta personāla kabineta materiālās bāzes un interaktīvo spēļu darbības. Upesleju sākumskola saka lielu Paldies visiem par aktīvu darbošanos un iesaistīšanos!

Koordinatorutikans
Koordinatorutikans5
NVVST koordinatoru tikšanās 25.05.2023.
Koordinatorutikans4
Koordinatorutikans2

Silto džemperu diena

Marts, 2023

 

Ik gadu Vides izglītības fonds aicina piedalīties aktivitātē “Silto džemperu diena”, ar mērķi izglītot par klimata pārmaiņām, kā arī veicināt videi un klimatam draudzīgus ieradumus.

Lai arī šogad “Silto džemperu diena” jau tika organizēta 9.februārī, Upesleju sākumskolas pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Pelēni”, “Ezīši” un “Vāverēni” to rīkoja marta sākumā, jo izglītot par klimata pārmaiņam varam ik dienu.

Grupu pedagogi Līga Circene (“Pelēni”), Jeļena Vaščenkova (“Vāverēni”), Svetlana Čerkovska un Iveta Griķe (“Ezīši”), kopā ar ritmikas skolotāju Intu Poli, sporta skolotāju Irinu Iļjiču, pedagogu palīgiem Ditu Ozolu (“Pelēni”), Sandu Čertogonovu (“Vāverēni”) un Lauru Višķeri (“Ezīši”) organizēja un vadīja āra rotaļnodarbību “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”.

Dienas pasākumi sākās ar temperatūras samazināšanu telpās. Tāpēc bērni jau iepriekš tika aicināti šajā dienā uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.

Ieturējuši brokastis, grupu bērni kopā ar pedagogiem devās brīvā dabā. Pamatojoties uz izglītības vadlīnijām, bērni divu stundu laikā tika aicināti iesaistīties vairākos aktivitāšu centriņos.

Valodas centriņos, bērni kopīgi izspēlēja pasaku "Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit", centās secīgi izlikt pasakas sižetu, izmantojot attēlus, un risināt krustvārdu mīklas, kuras sevī ietvēra pasaku varoņu nosaukumus. Izrādi papidināja interesanta un jautra ritmikas skolotājas Intas Poles sagatavotā kustību rotaļa.

Matemātikas centriņā bērni mācījās izvietot secīgi pēc kārtas pasaku tēlus.

Tehnoloģijas centriņā tika darināti džemperi, izmantojot laukumiņa žogu un bērnu pašu mērītās, kā arī sagrieztās aukliņas.

Dabaszinību centriņā pastāvēja iespēja izpētīt mājdzīvnieku lomu cilvēku dzīvē, kā arī aterēties mazuļu nosaukumus.

Veselības un fizisko aktivitāšu centriņā noritēja jautras sporta nodarbes kopā ar pedagogu Irinu Iļjiču.

Vizuālās mākslas un kultūras pašizpausmes centriņos tika pabeigti iesāktie džemperu raksti, izmantojot otas un akvareļu krāsas, tam līdztekus bērni radīja arī  savus musturus.

Kā jau īstā izrādē pieņemts, galveno pasakas varoņu atveidotāji saņēma nelielu veicināšanas dāvaniņu, bet katra grupiņa balvu.

Un kas gan būšana brīvā dabā bez skolas pavārīšu sarūpētās siltās tējas un bērnu līdz atnestā gardumiņa.

Laiks pagāja nemanot. Bērni labprāt būtu darbojušies vēl tik pat ilgi. Bet labs ir tas, kas ir ar mēru, un nekļūst par garlaicīgu.

Bērnu izrotātie džemperi joprojām apskatāmi jaunajā rotaļu laukumiņā “Pirāti” un jebkurš aicināts piedalīties turpināt džemperu darināšanu.

Silto džemperu diena (2)
Silto džemperu diena
Silto džemperu diena 4
Silto džemperu diena 3

Pateicība

Marts, 2023

 

Latvijas Drošāka interneta centrs (Drossinternets.lv) pateicas Upesleju sākumskolai par dalību Drošāka interneta dienas (DID2023) atzīmēšanā, piedaloties un sniedzot ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā par drošību internetā.

Drošāka interneta dienā un februāra mēneša ietvaros norisinājās rekordliels skaits aktivitāšu visā Latvijā. Upesleju sākumskolas pasākumi kopā ar citiem pasākumiem tika iekļauts DID2023 pasākumu kartē.

Latvijas Drošāka interneta centrs ir gandarīti un lepni, ka ar Upesleju sākumskolas atbalstu sasniegti pārsteidzoši rezultāti un iesaistīti tik ļoti daudz bērnu un jauniešu visā Latvijā:

  • Aktivitātēs iesaistīti vairāk nekā 17'000 skolēnu;

  • Piedalījās 183 skolas un bibliotēkas;

  • 208 sākumskolas klases izpildīja rēbusus;

  • Vairāk nekā 22'200 skolēnu izpildīja testus;

  • Vairāk nekā 10'000 skatījumu kampaņas video.

Kopā par drošāku internetu! Kopā mēs varam vairāk!

Pateicība

17.februārī Upesleju sākumskolas pirmsskolā viesojās dzīvnieku patversme "Ulubele". Mēneša tēmas - februāris-sirds siltuma mēnesis, ietvaros bērni iepazinās ar sunīšiem, žurciņām un trusi. Runāja par rūpēm, par draudzību un līdzatbildību.

 

Paldies skolotājai Anitai par pasākuma organizēšanu! Paldies “Lapsēnu”, “Lācēnu”, “Taurenīšu” un “Bitīšu” grupiņas vecākiem par dāsnajiem ziedojumiem patversmes dzīvnieciņiem.

Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 4
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 3
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE”
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 2

Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE”

Krāsainā draudzibas nedēļa
(13.02 – 17.02.)

Februāris, 2023

 

Visas nedēļas garumā skolu piepildīja plašs krāsu spektrs no ugunīgi sarkanā līdz pat tīri baltai!

Valentīndienas nedēļā skolēni tika aicināti katru dienu ierasties skolā noteiktas krāsas apģērbā,tāpat pašā Visu mīlētāju dienā 14. februārī darbojās pasta kastīte, kurā varēja nosūtīt vēstulītes saviem draugiem un skolotājiem.

KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.3
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.4
Krasunedea
Krasunedea2
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.2
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.

Barikāžu aizstāvju atceres diena

Janvāris, 2023

 

20.janvāris - Barikāžu aizstāvju atceres gadadiena. Mūsu valsts vēsturē tik nozīmīgs notikums, kad jaunieši, vīri un sievas devās uz Rīgu, lai ar savu pārliecību un klātbūtni paustu atbalstu brīvai Latvijai.

Šodien 3. un 4. klases skolēniem par Barikāžu laiku un notikumiem dalījās savā stāstā mūsu skolas direktora vietnieks Agris Žilde, kurš tajā laikā kā Latvijas Univesitātes students, ne mirkli nešaubījās par savu dalību Barikādēs. Bērni ar interesi klausījās, uzdeva dažādus jautājumus un stāstīja savu ģimeņu stāstus par Barikāžu laiku.

Barikāžu aizstāvju atceres diena
Barikāžu aizstāvju atceres diena
bottom of page