top of page
bgImage

2023. gada aktualitātes

 2023. gada svarīgākie notikumi Upesleju sākumskolā

NVVST koordinatoru tikšanās 25.05.2023.

Maijs, 2023

Noslēdzot mācību gadu 25.maijā Upesleju sākumskolā viesojās Nacionālā Veselību veicinošu skolu tīkla 20 koordinatori no visas Latvijas.

Upesleju sākumskola Veselību veicinošu skolu tīklā darbojas jau no 2016.gada un piedāvā saviem skolēniem un pirmsskolēniem visa mācību gada garumā dažādas aktivitātes, kas veicina gan fizisko gan mentālo veselību. Kopā ar NVVST pārstāvjiem un SPKC pārstāvjiem tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Upesleju sākumskolu.

Šī gada tēma - fizisko aktivitāšu veicināšana un ar to saistītā traumatisma profilakse izglītojamajiem. Vizītes laikā NVVST pārstāvji dalījas ar saviem statistikas datiem par bērnu traumatismu, savukārt SPKC pārstāvji iepazīstināja ar aktuālajiem pētījumu datiem fizisko aktivitāšu un traumatisma jomā skolēniem, kā arī informēja par pieejamajiem informatīvajiem materiāliem, kas saistīti ar fizisko aktivitāšu veicināšanu un traumatisma profilaksi.

 

Ulbrokas sporta kompleksa sporta darba organizators Edijs Bērziņš klātesošos iepazīstināja ar aktīvā sporta iespējām Ropažu novada Stopiņu pagastā. Upesleju sākumskolas direktore Irēna Frankoviča un direktores vietniece izglītības jomā, sniedza informāciju par veselību veicinošajām aktivitātēm, kuras pieejamas skolā, par ikdienas darbu veselības veicināšanā un drošības nodrošināšanu iestādē un tās apkārtnē. Viesus ar nelielu koncertu iepriecināja “Pelēnu” grupas izglītojamie. Tālāk tika nodrošināta ekskursija pa iestādi un āra teritoriju, lai iepazītos ar skolēnu iespējamām aktivitātēm starpbrīžos spēlējot grīdas un sienas spēles, iepazīties ar pirmsskolas aktivitāšu āra laukumiem un iekoptajām puķu un dārzeņu dobītēm.

Bija iespēja iejusties izglītojamo lomās iesaistoties aktivitātēs – sāls istabas apmeklējums, skābekļa kokteiļu un medicīnas korpusa aprīkojuma iepazīšana, nūjošanas nodarbība, relaksācijas telpas un atbalsta personāla kabineta materiālās bāzes un interaktīvo spēļu darbības. Upesleju sākumskola saka lielu Paldies visiem par aktīvu darbošanos un iesaistīšanos!

Koordinatorutikans
Koordinatorutikans5
NVVST koordinatoru tikšanās 25.05.2023.
Koordinatorutikans4
Koordinatorutikans2

Silto džemperu diena

Marts, 2023

 

Ik gadu Vides izglītības fonds aicina piedalīties aktivitātē “Silto džemperu diena”, ar mērķi izglītot par klimata pārmaiņām, kā arī veicināt videi un klimatam draudzīgus ieradumus.

Lai arī šogad “Silto džemperu diena” jau tika organizēta 9.februārī, Upesleju sākumskolas pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Pelēni”, “Ezīši” un “Vāverēni” to rīkoja marta sākumā, jo izglītot par klimata pārmaiņam varam ik dienu.

Grupu pedagogi Līga Circene (“Pelēni”), Jeļena Vaščenkova (“Vāverēni”), Svetlana Čerkovska un Iveta Griķe (“Ezīši”), kopā ar ritmikas skolotāju Intu Poli, sporta skolotāju Irinu Iļjiču, pedagogu palīgiem Ditu Ozolu (“Pelēni”), Sandu Čertogonovu (“Vāverēni”) un Lauru Višķeri (“Ezīši”) organizēja un vadīja āra rotaļnodarbību “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”.

Dienas pasākumi sākās ar temperatūras samazināšanu telpās. Tāpēc bērni jau iepriekš tika aicināti šajā dienā uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.

Ieturējuši brokastis, grupu bērni kopā ar pedagogiem devās brīvā dabā. Pamatojoties uz izglītības vadlīnijām, bērni divu stundu laikā tika aicināti iesaistīties vairākos aktivitāšu centriņos.

Valodas centriņos, bērni kopīgi izspēlēja pasaku "Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit", centās secīgi izlikt pasakas sižetu, izmantojot attēlus, un risināt krustvārdu mīklas, kuras sevī ietvēra pasaku varoņu nosaukumus. Izrādi papidināja interesanta un jautra ritmikas skolotājas Intas Poles sagatavotā kustību rotaļa.

Matemātikas centriņā bērni mācījās izvietot secīgi pēc kārtas pasaku tēlus.

Tehnoloģijas centriņā tika darināti džemperi, izmantojot laukumiņa žogu un bērnu pašu mērītās, kā arī sagrieztās aukliņas.

Dabaszinību centriņā pastāvēja iespēja izpētīt mājdzīvnieku lomu cilvēku dzīvē, kā arī aterēties mazuļu nosaukumus.

Veselības un fizisko aktivitāšu centriņā noritēja jautras sporta nodarbes kopā ar pedagogu Irinu Iļjiču.

Vizuālās mākslas un kultūras pašizpausmes centriņos tika pabeigti iesāktie džemperu raksti, izmantojot otas un akvareļu krāsas, tam līdztekus bērni radīja arī  savus musturus.

Kā jau īstā izrādē pieņemts, galveno pasakas varoņu atveidotāji saņēma nelielu veicināšanas dāvaniņu, bet katra grupiņa balvu.

Un kas gan būšana brīvā dabā bez skolas pavārīšu sarūpētās siltās tējas un bērnu līdz atnestā gardumiņa.

Laiks pagāja nemanot. Bērni labprāt būtu darbojušies vēl tik pat ilgi. Bet labs ir tas, kas ir ar mēru, un nekļūst par garlaicīgu.

Bērnu izrotātie džemperi joprojām apskatāmi jaunajā rotaļu laukumiņā “Pirāti” un jebkurš aicināts piedalīties turpināt džemperu darināšanu.

Silto džemperu diena (2)
Silto džemperu diena
Silto džemperu diena 4
Silto džemperu diena 3

Pateicība

Marts, 2023

 

Latvijas Drošāka interneta centrs (Drossinternets.lv) pateicas Upesleju sākumskolai par dalību Drošāka interneta dienas (DID2023) atzīmēšanā, piedaloties un sniedzot ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā par drošību internetā.

Drošāka interneta dienā un februāra mēneša ietvaros norisinājās rekordliels skaits aktivitāšu visā Latvijā. Upesleju sākumskolas pasākumi kopā ar citiem pasākumiem tika iekļauts DID2023 pasākumu kartē.

Latvijas Drošāka interneta centrs ir gandarīti un lepni, ka ar Upesleju sākumskolas atbalstu sasniegti pārsteidzoši rezultāti un iesaistīti tik ļoti daudz bērnu un jauniešu visā Latvijā:

  • Aktivitātēs iesaistīti vairāk nekā 17'000 skolēnu;

  • Piedalījās 183 skolas un bibliotēkas;

  • 208 sākumskolas klases izpildīja rēbusus;

  • Vairāk nekā 22'200 skolēnu izpildīja testus;

  • Vairāk nekā 10'000 skatījumu kampaņas video.

Kopā par drošāku internetu! Kopā mēs varam vairāk!

Pateicība

“Lācēnu” grupas bērni visu decembra mēnesi gatavojās kļūt par īstiem bruņiniekiem un princesēm.

Zēni skatījās videofilmas par seno laiku bruņiniekiem, veidoja savus ģērboņus, mācījās zobenu cīņas un kā lekt zirgā. Kopā lasījām grāmatas par bruņiniekiem. Skolotāja Sanita, no ceļojuma, atveda video par bruņinieku muzeja apmeklējumu. Meitenes arī noskatījās filmiņu par to, ko tad nozīmē – būt par īstu princesi. Bērni paši izdarīja secinājumus. Bruņinieki ir stipri, drosmīgi, uzticīgi, godīgi un pieklājīgi izturas pret meitenēm. Princeses ir maigas, klusas, laipnas, ļoti draudzējas ar dzīvniekiem.

Arī grupas telpa pamazām pārtapa par pili. Visi gatavojās Ziemassvētku ballei. Taču kad bruņinieki ieradās, pils Karaliene paziņoja satraucošu ziņu – Melnais Bruņinieks aizvedis princeses nezināmā virzienā. Bruņinieki neapjuka, bet devās tās meklēt. Un arī atrada, Melnā bruņinieka ieslodzītas. Tad notika godīga cīņa, katrs bruņinieks drosmīgi cīnījās pret Melno Bruņinieku, līdz to uzvarēja.

Par godu uzvarai Karaliene pasludināja Ziemassvētku balli par atklātu. Bija gan dejas, dziesmas. Muzicēja galma muzikants. Ciemos ar dāvanām atnāca Ziemassvētku vecītis.

Mēs arī tur bijām, mielastā gardi paēdām un priekus baudījām. Sanita, Jeļena un Vineta.

Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 4
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 3
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE”
Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE” 2

Ciemos pirmsskolā dzīvnieku patversme “ULUBELE”

Krāsainā draudzibas nedēļa
(13.02 – 17.02.)

Februāris, 2023

 

Visas nedēļas garumā skolu piepildīja plašs krāsu spektrs no ugunīgi sarkanā līdz pat tīri baltai!

Valentīndienas nedēļā skolēni tika aicināti katru dienu ierasties skolā noteiktas krāsas apģērbā,tāpat pašā Visu mīlētāju dienā 14. februārī darbojās pasta kastīte, kurā varēja nosūtīt vēstulītes saviem draugiem un skolotājiem.

KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.3
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.4
Krasunedea
Krasunedea2
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.2
KRSAINDRAUDZBASNEDA13.17.02.

Barikāžu aizstāvju atceres diena

Janvāris, 2023

 

20.janvāris - Barikāžu aizstāvju atceres gadadiena. Mūsu valsts vēsturē tik nozīmīgs notikums, kad jaunieši, vīri un sievas devās uz Rīgu, lai ar savu pārliecību un klātbūtni paustu atbalstu brīvai Latvijai.

Šodien 3. un 4. klases skolēniem par Barikāžu laiku un notikumiem dalījās savā stāstā mūsu skolas direktora vietnieks Agris Žilde, kurš tajā laikā kā Latvijas Univesitātes students, ne mirkli nešaubījās par savu dalību Barikādēs. Bērni ar interesi klausījās, uzdeva dažādus jautājumus un stāstīja savu ģimeņu stāstus par Barikāžu laiku.

Barikāžu aizstāvju atceres diena
Barikāžu aizstāvju atceres diena
bottom of page