Noderīgi
Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekciju slimības pazīmes
Kampaņa “Ieskaties acīs!
Ņirgāšanās – nav smieklīgi!”
Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu.
Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. Kā papildmateriāls filmai ir A3 izmēra plakāts par to, kā rīkoties un kur vērsties ņirgāšanās situāciju gadījumā. Šo plakātu skolotāji, skolu vadība vai paši pusaudži ir aicināti izdrukāt un izvietot klašu telpās.
Par kampaņu:
Sabiedrības informēšanas kampaņa “Ieskaties acīs! Ņirgāšanās – nav smieklīgi!” ilgs līdz šī gada oktobrim un tiks īstenota divos aktīvajos posmos – pavasarī un rudenī. Kampaņas laikā sadarbībā ar jomas ekspertiem tiks izstrādāti praktiski un informatīvi materiāli pusaudžiem, viņu vecākiem, skolotājiem un skolu vadībai, kā arī īstenotas reklāmas aktivitātes televīzijā, vidē, radio, drukātajos un digitālajos medijos.
Līdz kampaņas otrajam posmam tiks izstrādāti digitālie kursi pedagogiem – videolekcijas kopā ar papildmateriāliem par ņirgāšanās problemātiku, rīcību ņirgāšanās novēršanā un saziņā ar vecākiem. Tāpat līdz kampaņas otrajam posmam tiks izstrādāta videosimulācija – dažādu ar ņirgāšanos saistītu situāciju izspēle ar mērķi izglītot pusaudžu vecākus par vēlamo rīcību gadījumā, ja bērns skolā saskaras ar ņirgāšanos. Par abām aktivitātēm informēsim Jūs, tiklīdz tās būs pieejamas.
Par ņirgāšanās problemātiku:
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dati rāda, ka Latvijā 35% pusaudžu regulāri saskaras ar ņirgāšanos, un Latvija šajā rādītājā ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā. Svarīgi uzsvērt, ka no ņirgāšanās cieš visas iesaistītās puses – pieaug psihiskās un fiziskās veselības riski, pasliktinās pusaudžu pašvērtējums un spēja kādam uzticēties, kā arī pazeminās sekmes un tālākās dzīves panākumi.
Kampaņa tiek realizēta Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. pasākuma „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.
Visi kampaņas materiāli pieejami: ieskatiesacīs.lv!
Laipni aicinām iepazīties ar materiāliem un izmantot tos skolas ikdienas darbā!
Nedaudz vairāk par jodu!
Jods ir bērnu un jauniešu veselībai svarīgs mikroelements.
Jods nepieciešams normālai nervu sistēmas un smadzeņu darbībai.
Tāpat tam ir liela nozīme arī vairogdziedzera hormonu ražošanā, augšanas un attīstības procesos, kā arī ādas, matu un nagu veselībai.
Galvenie joda avoti uzturā ir zivis un jūras veltes, piens un piena produkti, jodētais sāls.
Viena glāze piena ir jau puse no dienas joda devas. Zivis un jūras veltes ir lielisks joda avots.
Zivis vēlams iekļaut uzturā divreiz nedēļā. Ikdienā gatavojot,
parasto sāli ieteicams aizvietot ar jodēto sāli.
Tiesa, arī jodētais sāls jālieto ar mēru – ne vairāk kā 5 g jeb 1 tējkarote dienā.
Attālinātais mācību process
AS “Sadales tīkls” par elektrodrošību
Par drošu atpūtu uz ūdens
Statistika liecina, ka pasaulē katru dienu noslīkt 10 cilvēku, no kuriem 2 ir bērni jaunāki par 14 gadiem.
Bērniem vecumā no 1- 14 gadu vecumam noslīkšana ir otrs biežākais nāves cēlonis starp nelaimes gadījumiem.
Arī Latvijā nelaimes gadījumi uz ūdens ir ļoti izplatīti, tomēr, preventīvi darbojoties, lielākā daļa šādu nelaimes gadījumu ir novēršama.
Vecāku organizācija “Mammām un Tētiem” ir sagatavojusi īsu video pamācību, kas skar šobrīd aktuālu tēmu – drošība uz ūdenstilpju ledus.
Nav noslēpums, ka šī baltā, aukstā, sen gaidītā "īstā ziema" ģimenēm sagādā ne vien milzīgu prieku,
bet ir arī izaicinājums drošībai, jo ziemas prieki var provocēt bīstamas situācijas.
Video “Kā zināt, vai drīkst kāpt uz ledus?” tapis, organizācijai “Mammām un Tētiem” sadarbojoties ar Bērnu Universitāti un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.
Par galvenajiem drošības noteikumiem tajā runā Bērnu Universitātes audzēkņi.
Attiecīgi zināšanās dalās pamatskolas skolēnu vienaudži, tādēļ ticam, ka šis ir efektīvs veids skolēnu uzrunāšanai.
Aicinu Jūs izsūtīt video savas skolas skolēniem ar atgādinājumu - Baudīsim ziemu atbildīgi!
https://www.mammamuntetiem.lv/bernu-universitate/g...
Video pieejams, spiežot uz bildes.
Zinām. Peldam. Droši | 1 sērija
Zinām. Peldam. Droši | 2 sērija
Kā pasargāt sevi digitālajā laikmetā
25. novembrī Upesleju skolā Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv attīstības projektu vadītājs Egils Stūrmanis vadīja nodarbības par drošāku un atbildīgāku interneta lietošanu. Nodarbības apmeklēja 1.–4. klašu skolēni; 5.–6. klašu skolēni; 7.–8. klašu skolēni un skolotāji. Viņiem bija lieliska iespēja noklausīties lekciju par drošu internetu, drošu interneta lietošanu, tika sniegti dažādi piemēri par prātīgāku privātās dzīves publiskošanu