Latvijas skolas soma 2024.gads
- No author
- Jun 18
- 1 min read
1. Muzikālā izrāde “Grietiņa un Ansītis” Izzinošs un mūsdienīgs muzikāls stāsts par kritisko domāšanu un analīzi, kur pa brīnumainiem notikumiem bagātīgu ceļu galvenās lomas atveidotāja dziedātāja Annija Putniņa meklē atbildes uz dotajiem uzdevumiem par pareizajām izvēlēm – kopā ar skolēniem jāatpazīst labais no ļaunā, patiesība no meliem, īpaši akcentējot šodien svarīgo jautājumu par viltus ziņām un nepatiesu saturu sociālajā vidē.
2. Latvijas Okupācijas muzeja nodarbība “Karoga stāsts”. Piedalījās 6. klases skolēni. Nodarbības laikā skolēni iepazīst muzeja pamatekspozīciju gida vadībā un strādājot grupās. Skolēni izzina dažādus Latvijas vēstures aspektus, analizējot vēstures avotus un liekot uzsvaru uz karoga nozīmi attiecīgajā laika posmā: karogs kā brīvības simbols neatkarīgajā Latvijā 20.-30. gados; karogs kā cerības un latvietības simbols Otrā pasaules kara un okupācijas apstākļos; karogs kā pretošanās simbols, ko izmantoja gan bruņotās, gan nevardarbīgās pretošanās pārstāvji okupētajā Latvijā un trimdā; karogs kā padomju varas represēto cilvēcības un latvietības saglabāšanas simbols; karogs kā simbols nevardarbīgai cīņai par neatkarības atgūšanu. Skolēni mēģina rast atbildes uz jautājumiem ne tikai par vēsturi, bet arī par to, ko viņiem un viņu ģimenēm nozīmē Latvijas karogs.
3. Koncertlekcija “Lāčplēša diena” Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildina vēsturiski fotouzņēmumi, video fragmenti, kā arī skolēniem sagatavotas darba lapas.
4. Muzejpedagoģiskā nodarbība “Reiz ezeri lidojuši pa gaisu…” Nodarbības laikā skolēni var noklausīties teikas ar dažādiem sižetiem par lidojošajiem ezeriem Vidzemē, kuros tika atklātas ezerpilis. Pēc teiku noklausīšanās skolēni kopīgi ar vadītāju iepazīst bildēs ezerpils saliņu. Nodarbība balstās izziņas procesā, kurā skolēni aicināti aktīvi līdzdarboties un sadarboties savā starpā.
Comments